Ana Sayfa Eğitim 4 bin 400 kişi arasından 445 kişi kura ile belirlendi

4 bin 400 kişi arasından 445 kişi kura ile belirlendi

71
0
KARABÜK’TE İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TOPLUM YARARINA PROGRAMI (TYP) KAPSAMINDA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI OKULLARDA İSTİHDAM EDİLECEK YARDIMCI HİZMETLER VE ÖZEL GÜVENLİK ALANLARINDA İSTİHDAM EDİLECEK 445 KİŞİ İÇİN 4 BİN 400 KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU.Karabük’te İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda istihdam edilecek Yardımcı Hizmetler ve Özel Güvenlik alanlarında istihdam edilecek 445 kişi için 4 bin 400 kişi başvuruda bulundu.
Karabük Belediyesi Nikah salonunda yapılan kura çekimine İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, kurumların yetkilileri ve başvuru yapan kişiler katıldı. Kura çekimi öncesi konuşan İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, TYP kapsamında her yıl yoğun bir başvuru aldıklarını ve bu yılda özel güvenlik dahil 5 gün içinde 4 bin 400 başvuru olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Noter huzurunda Karabük ve ilçelerinde yer alan okullarda istihdam edilecek olan Yardımcı Hizmetler ve Özel Güvenlik için çekilen kurada isimleri okunan salonda büyük sevinç yaşadı.