Ana Sayfa Eğitim Safranbolu’da öğrenci servis araçları denetlendi

Safranbolu’da öğrenci servis araçları denetlendi

57
0
KARABÜK'ÜN SAFRANBOLU İLÇESİNDE TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDA ÖĞRENCİ SERVİS ARAÇLARI VE SÜRÜCÜLERİ DENETLENDİ.Karabük’ün Safranbolu ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servis araçları ve sürücüleri denetlendi.
Safranbolu ilçesinde, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin huzur ve güven içerisinde okullarına gidip gelebilmeleri amacıyla taşımalı eğitim kapsamında denetimler gerçekleştirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından araçların ve sürücülerin belgeleri, araç içi temizliği, ilk yardım çantası, yangın söndürme aparatları, emniyet kemerleri ve benzeri kontroller gerçekleştirildi.
Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, ülkenin geleceği olan çocukların okullara emniyetli ve huzurlu bir şekilde taşınmalarının önemli olduğunu söyledi.
Gümüş, ailelerin çocuklarının güvende olduğunu hissetmelerinin mutluluk verici olduğunu olduğunu, belirli periyotlarla denetimlerin devam edeceğini, denetimde görev alan yönetici ve personele işini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan servis şoförlerine, emniyet ve jandarma mensuplarına teşekkür etti.