Ana Sayfa Eğitim Safranbolu’da Okul Aile Birliği İşbirliği Eğitimi

Safranbolu’da Okul Aile Birliği İşbirliği Eğitimi

56
0
2023 EĞİTİM VİZYONU HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ ALAN VE GELİŞİMLERİNİN DESTEKLENMESİ BİLGİ, BECERİ, DEĞER VE FARKINDALIKLARINI ARTIRMAK AMACIYLA SAFRANBOLU'DA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERE 'OKUL AİLE BİRLİGİ İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRME PROGRAMI EĞİTİMİ' KURSU VERİLDİ.2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki alan ve gelişimlerinin desteklenmesi bilgi, beceri, değer ve farkındalıklarını artırmak amacıyla Safranbolu’da görevli öğretmenlere “Okul Aile Birligi İşbirliği Geliştirme Programı Eğitimi” kursu verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, geleceğin teminatı olan öğrencilerin çok yönlü olarak gelişimini sağlamak eğitimci ve velilerin en önemli görevlerinden olduğunu söyledi.
Öğrencilerin çok yönlü gelişmesi hususunda okul ve velilerin bu amaçları tek başlarına gerçekleştirmelerinin kolay olmadığını ifade eden Gümüş, “Araştırmalar göstermektedir ki öğrenci başarısı, sosyalleşmeleri için iyi bir okul-aile, öğrenci işbirliği gereklidir ve bunlar arasında etkili bir iletişim sağlanmalıdır. Eğitimciler ve veliler çocukları iyi tanımalı ve onlarla etkin bir iletişim kurmalıdırlar. Öğrencilerin akademik başarılarını artırmak sosyal, kültürel, sportif yönlerden geliştirilmeleri için öğretmen ve veliler sürekli etkileşim ve iletişim halinde olmalıdırlar. Bu kurslar neticesinde okul aile birliğinin etkinliğini artırıcı yöntemler, okulun paydaşlarından olan velilerle etkili iletişim kurma ve velilerin çocukları ile etkili iletişim konusunda güncel bilgiler kazanımına katkı sağlayacaktır” dedi.