Ana Sayfa Safranbolu Safranbolu’da “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” toplantısı

Safranbolu’da “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” toplantısı

53
0
BATI KARADENİZ KALKINMA AJANSI (BAKKA) TARAFINDAN 18 EKİM 2019 TARİHİNDE İLAN EDİLEN 2020 YILI 'SANAYİ VE ÇEVRE ALTYAPISI MALİ DESTEK  PROGRAMI' BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM TOPLANTILARI SAFRANBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI (STSO) TOPLANTI SALONU'NDA DEVAM ETTİ.Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 18 Ekim 2019 tarihinde ilan edilen 2020 Yılı “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” bilgilendirme ve eğitim toplantıları Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Toplantı Salonu’nda devam etti.
Toplantıda, BAKKA program yönetim birimi ile izleme, değerlendirme ve raporlama birimi personeli tarafından destek programları tanıtıldı, projelerin hazırlık ve uygulama aşamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar açıklandı. Bilgilendirme toplantısının ardından öğleden sonra eğitim oturumu düzenlendi. Eğitim kapsamında projelerin kurgulanması, mantıksal çerçeve matrisi, bütçe planlaması, faaliyet planı oluşturma, destekleyici belgeler, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS), başvuru aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlara yönelik örnekler üzerinden bilgilendirmeler yapıldı.
Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla 20 milyon lira bütçe ayrıldığı ve proje başına 500 bin lira ile 2.5 milyon lira hibe verilebileceği ifade edildi.
Proje teklif çağrısına çevrim içi başvuruların 13 Ocak 2020 saat 23.59’da, taahhütname tesliminin ise 16 Ocak 2020 saat 18.00’da sona ereceği vurgulandı.
Toplantıda başvuru aşamasında matbu evrak talep edilmediği, KAYS sistemine e-devlet ile giriş yapılıp elektronik imza kullanılabileceği, elektronik imza kullanmayan kurum/kuruluşların başvurularının çevrim içi tamamladıktan sonra yalnızca taahhütnamelerini ıslak imzalı Karabük Yatırım Destek Ofisi veya BAKKA Zonguldak Hizmet Merkezine 16 Ocak 18.00 öncesinde ulaştırabilecekleri açıklandı.