Ana Sayfa Eğitim Vali Gürel, fındıkaltı projesi hakkında bilgi aldı

Vali Gürel, fındıkaltı projesi hakkında bilgi aldı

70
0
YEŞİL YENİCE GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ İLE KAMUSEN KARABÜK İL TEMSİLCİLİĞİ BAŞKAN VE ÜYELERİNDEN OLUŞAN HEYET KARABÜK VALİSİ FUAT GÜREL’İ ZİYARET ETTİ.Yeşil Yenice Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü üyelerinden oluşan heyet Karabük Valisi Fuat Gürel’i ziyaret etti.
Yeşil Yenice Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Recep Karadöngel, Yenice Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan Fındıkaltı Tesislerinin tahsisi ve tahsis sonrası yapılması planlanan Doğa Bilim ve Eğitim Okulu (Campanula) Fındıkaltı projesi hakkında Vali Gürel’e bilgiler verdi.
Vali Gürel, projeyi yakından takip ettiklerini ve derneğin gençlere yönelik yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, ” Fındıklatı bölgesinde bulunan ve Orman İşletmesine ait binaların tahsisi noktasında Gençlik ve Spor Bakanlığına başvuruyu yaptık. Buranın Orman Bakanlığından Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmesi sonrası orada hem gençlere yönelik hem de turizm faaliyetlerine de etkili olacak bir çalışmaya da hız vermiş olacağız. Bu nokta Valilik olarak gerekli girişimlerde bulunduk.” dedi.