Ana Sayfa Gündem Yenice Belediyesi’nden Uzunkum köprüsü ışıkları konusunda tarihi adım

Yenice Belediyesi’nden Uzunkum köprüsü ışıkları konusunda tarihi adım

73
0
YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI, BÖYLE TOPLUMSAL BİR KONUDA ARTIK DUYARSIZ KALMALARININ MÜMKÜN OLMADIĞINI BELİRTEREK , HAFTADA 1-2 KAZANIN YAŞANDIĞI UZUNKUM KÖPRÜSÜ IŞIKLARI İÇİN ACİL TEDBİRLER ALINMASI GEREKTİĞİNİ DİLE GETİRDİ.Yenice Belediyesi, tarihi bir girişim yaparak karayollarından, Uzunkum Köprüsündeki ışıklarda yaşanan kazaların önüne geçilmesi için tedbirler alınmasını istedi.
Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, böyle toplumsal bir konuda artık duyarsız kalmalarının mümkün olmadığını belirterek , haftada 1-2 kazanın yaşandığı Uzunkum Köprüsü ışıkları için acil tedbirler alınması gerektiğini dile getirdi.
Çaylı , Dereli Petrol ile Yenice Şehir Girişi arasındaki bölüme hız kesiciler yerleştirilmesi gerektiğini ifade etti ve bu konuda Kastamonu Karayolları 15 nci Bölge Müdürlüğü ile yazışmalara başladıklarını söyledi.
Konunun takipçisi olacaklarını açıklayan Başkan Çaylı , hafif bir yağmurda dahi belirtilen aralıkların zemininin kayganlaştığını bildirdi ve bir çok üzücü kaza ile karşılaştıklarını söyledi.