Ana Sayfa Gündem 29 Ekim Coşkusu Safranbolu da Farklı Yaşandı

29 Ekim Coşkusu Safranbolu da Farklı Yaşandı

371
0

Cumhuriyet’in 97’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Safranbolu Kaymakamlığında protokol bayramlaşması gerçekleşti. Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse protokol ile bayramlaştı.

Belediyenin Cumhuriyet bayramı için özel olarak hazırladığı açık araç üzerinde Başkan Köse vatandaşlarla selamladı. Balkonlarından bu coşkuya katılan vatandaşlar bayrak sallayarak başkanı selamladı.

Bayramlaşma sonrası Misak-i Milli Demokrasi Meydanında düzenlenen resmi kutlama etkinliğine katılan başkan Köse, programın ardından vatandaşlarla bayramlaşmak için Safranbolu sokaklarını dolaştı. Çeşitli etkinliklerle Cumhuriyet bayramının kutlandığı tarihi kentte sokaklar bayraklarla süslendi. Emek Mahallesinde toplanan kortej, vatandaşın da bayram coşkusuna dahil olabilmeleri için bando eşliğinde Safranbolu sokakları dolaşıldı.

Kortej sonrası Barış Mahallesinde bulunan Safranbolu Belediyesi Spor Toto Erdoğan Caymaz Spor Kompleksi’nin yanında bulunan ‘’Açık Tenis Kortu ‘’ açılışı yapıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Elif Köse İl Defterdarı Osman Koçak, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Çakır, il Özel İdaresi Meclis Üyesi Nuri Kırımlı, İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, Belediye Meclis Üyeleri, Safranbolu Belediyesi Birim Müdürleri, spor kulübü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Açılış sonrası ilk dostluk maçı Başkan Köse ve İl Defterdarı Osman Koçak arasında gerçekleşti. Başkan Köse burada yaptığı konuşmada ‘’Spor Toto Erdoğan Caymaz Spor Kompleksi’nin inşaatını biz başlatmasak da tamamlamak bize nasip oldu; Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Açık Tenis Kortu, en kaliteli zemin malzemesi kullanılarak Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapıldı. Özellikle gençlerimizin sporu sevmeleri ve bu tesisten yararlanmaları bizim için büyük mutluluktur’’ dedi.

Safranbolu’da Cumhuriyetin 97’inci yıl dönümünün büyük bir coşkuyla kutlandığını ifade eden Başkan Köse, şu sözlerle devam etti ‘’ Ben bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal savaşı kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, rahmetle, minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum. Bayramımız kutlu olsun’’ dedi.

Etkinliklerde Belediye Başkanı Elif Köse’nin arka kapağına özel not düştüğü; gençler ve çocuklar için hazırlanmış NUTUK kitabı bizzat Başkan Köse tarafından hediye edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz