Ana Sayfa Gündem AKAY “BAKAN GÖKTAŞ PLAN BÜTÇE KOMİSYONU’NDA VERDİĞİ SÖZLERİ UNUTTU”

AKAY “BAKAN GÖKTAŞ PLAN BÜTÇE KOMİSYONU’NDA VERDİĞİ SÖZLERİ UNUTTU”

104
0

TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi ve CHP Karabük Milletvekilli Cevdet Akay’ın bütçe görüşmeleri sırasında sorduğu sorulara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan cevap geldi.

22 Kasım 2023 Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri sırasında sorular yönelten Milletvekili Akay’a Bakan Göktaş’tan çarpıcı yanıtlar geldi.

Bakan 20 Milyon Lira’nın Hangi STK’ya Gideceğini Açıklamıyor

Bakan Göktaş’a 2024 yılında yapılacak olan 20 milyon 344 bin liranın hangi Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara transfer edileceğini soran Milletvekili Akay’a herhangi bir kuruluşa transfer yapılmayacağını ileten Bakan Göktaş’a tepki gösteren Milletvekili Akay, “Komisyon toplantısında bizlere yaptığı sunumda 19 sivil toplum kuruluşuna protokol yaptıklarını ve protokol çerçevesinde de çeşitli harcamalar yapıldığını ifade etmişti. Fakat tarafıma iletilen yazılı cevapta herhangi bir STK’ya transfer yapılmayacağını iletmiş. Sayın Bakan’ın verdiği cevapta adeta aklımızla alay etmiş.” dedi.

Kaçan veya Kaçırılan Çocukların Verilerini Yazılı Olarak Açıklayacağım Dedi, Milletvekillerinden Rakamları Kaçırdı

Yetiştirme yurtlarından kaçan veya kaçırılan çocukların akıbetini soran Milletvekili Akay’a yanıt vermekten kaçan Bakan Göktaş, komisyon toplantısında istatistiki bilgileri yazılı olarak göndereceğini söylemesine rağmen istatistiki bilgileri paylaşmadı.

Duruma tepki gösteren Milletvekili Akay, “Sayın Bakana net bir soru sorduk, Sayın Bakan bize gerçekleri söylemek yerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi göndermiş. İstatistiki bilgileri göndermeyecekseniz neden göndereceğim diyorsunuz Sayın Bakan. Bu yapılan doğrudan TBMM’nin denetim mekanizmasını bypass etmektir.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz