Ana Sayfa Gündem Avrupa Şampiyonu Güneri’yi Vali Gürel Kabul Etti

Avrupa Şampiyonu Güneri’yi Vali Gürel Kabul Etti

44
0

Vali Fuat Gürel, İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen 31 ülkeden 200’den fazla sporcunun katıldığı Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda 81 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Elif Güneri’yi kabul etti.

Gençlik ve Spor il Müdürü Abdulkadir Çetin ve Antrenörü Baykan Arslan ile birlikte Vali Gürel’i ziyaret eden Avrupa Şampiyonu Elif Güneri’yi tebrik eden Vali Gürel, bu başarının sadece Karabük’ün değil, Türkiye’nin başarısı olduğunu söyledi.

Uluslararası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran ve İstiklal Marşımızın dinletilmesini sağlayan Elif Güneri’nin kendilerini gururlandırdığını ifade eden Vali Gürel, “Elif Güneri ve antrenörümüzü tebrik ediyorum. Sadece aile meselesi değil, bütün Karabük ve Türkiye olarak sevinçliyiz. Burada birçok boksör adayı yavrularımız var, zaman zaman bende onların çalışmalarını bizzat giderek takip ediyorum, görüyorum. Onlarda örnek bir ablayı görmekten mutluluk duyuyorlar. Her başarı aslında bir başka rol modelle gelişir, o manada Elif Güneri’nin diğer kardeşlerimize rol model olması çok önemli. İnşallah ilimizden ülkemizi temsilen Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına birçok sporcu göndereceğiz. 67 milli sporcumuz mevcut, Karabük olarak ülke sporuna çok önemli katkılarımız var. Avrupa Büyük Kadınlar Boks Şampiyonası’nda Beyaz Rus rakibini 3-2 yenerek Avrupa Şampiyonu olan demir yumruğumuz, şehrimizin gururu Elif Günleri kızımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Gürel, Güneri’ye madalya ve kemerini takarak, hediye takdim etti. Ziyarette, Güneri’nin ailesi ve sporcu arkadaşları eşlik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz