Karabük’ün Yenice ilçesi  Tır-Güney ve Hisar Köylerinin  ulaşımını sağlanan  güzergahta bulunan tünel yolu yine kullanılmaz halde olduğu 15.1.2024 tarihinde Karabük Gündem haber sitesinde gündeme getirilmişti. Ardından CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay gündeme getirilen Yenice’nin Tır, Güney ve Hisar köylerini birbirine bağlayan ve yöre halkı için büyük çileye dönen bakımsız tüneli TBMM gündemine taşımıştı.

Medyada gündeme getirilen yol ve tünel için İl Özel idare ekipleri ve Yenice Kaymakamlığı harekete geçerek bakım ve onarım işini tamamladı.

 Yenice Tır-Güney ve Hisar köylüleri  her dönem bu sıkıntıların yaşandığına değinerek, ” Teşekkür ederiz Karabük Gündem’de yer alan görüntüler sonrası hemen ekipler geldi inceleme yapıldı aslında programa da alınmıştı ama öne çekilmiş oldu, tekrar bakım onarıma aldılar, sayın Milletvekilimiz de TBMM de gündeme taşıdı, sizler gündeme getirdiniz, İl özel idaresi ekipleri gereğini yaptı Allah herkesten razı olsun” dediler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz