Ana Sayfa Gündem BAŞKAN KÖSE SAFRANBOLU’YA 7 YENİ OTOBÜS KAZANDIRDI

BAŞKAN KÖSE SAFRANBOLU’YA 7 YENİ OTOBÜS KAZANDIRDI

92
0

Safranbolu Belediyesi üzerinde 7 aydır çalıştığı, belediyeye yaklaşık 4 milyon liraya mal olan toplu taşımada kullanılacak 7 adet yeni nesil Anadolu Isuzu marka Novociti Life model halk otobüslerinin tanıtım töreni gerçekleşti. 30 Aralık Çarşamba günü saat 12.30’da Misak-i Milli Demokrasi Meydanında, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ev sahipliği yaptığı törene protokolün yanı sıra vatandaşlar da katıldı.


Anadolu Isuzu temsilcisi Satış Yöneticisi Murat Küçük, yaptığı konuşmada, ‘’Safranbolu halkının hizmetine sunulacak olan modern toplu taşıma araçlarımızın uzun yıllar bu güzel şehrin insanlarını taşıyacak olmasından dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında Safranbolu halkının konforlu ve güvenli ulaşımı için Isuzu’yu tercih eden Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse’ye, Belediye Meclisi Başkan Vekili Onur Varlı’ya ve ‘’Toplu Taşıma Komisyonuna’’ teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.


Otobüsler hakkında teknik bilgi de veren Küçük’e Başkan Köse tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Tedarikçi firma ile görüşmeleri 7 ay önce başlatan, Belediye Meclisi Başkan Vekili Onur Varlı’nın başkanlığını yaptığı, Belediye Meclis üyelerinden oluşan ‘’Toplu Taşıma Komisyonunun’’ öncülüğünde çalışmaları tamamlanan, 60 kişilik yolcu taşıma kapasiteli otobüsler belediyenin araç filosuna kazandırıldı. Dua ve kurban kesiminin ardından otobüslerle şehir turu yapıldı. Başkan Köse yeni otobüsü denemek için şoför koltuğuna geçerek yaklaşık 3 kilometrelik sürüşü esnasında korna çalarak vatandaşları selamladı.


Başkan Köse, törende yaptığı konuşmada; ‘’Ulaşımdaki aksamaları önlemek için girişimde bulunduğumuz ve uzun yıllar sonra belediye yatırımıyla son model belediye halk otobüslerini bünyemize aldık. Başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, çevreye, iklime zarar vermeyen ve Kovid-19 döneminde virüsün bulaşma riskini azaltma hedefiyle hem yolcuların hem de sürücülerin sağlığını korumaya katkıda bulunduğu Kovid önlem paketinin mevcut olduğu otobüslerimiz yeni yılda sizlere hizmet vermeye başlayacak. Safranbolumuza hayırlı olsun’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz