Ana Sayfa Gündem ÇAKIR ” UYGULAMA YANLIŞLIĞI VAR”

ÇAKIR ” UYGULAMA YANLIŞLIĞI VAR”

68
0

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah ÇAKIR, Karabük’e gelecek olan Cezayirli,Ürdünlü ve Tunuslular için “bizim İnsanlarla sorunumuz yok ama bu süreçte UYGULAMA YANLIŞLIĞI var , Gelişmeleri yakından takip etmekteyiz, Basına uygulanmak istenen baskının farkındayız ” dedi

Çakır yaptığı yazılı açıklamada şu açıklamalarda bulundu;

“Karabük Kamuoyuna,                                                                             

Ülke olarak zor günler içindeyiz.  Vatandaşlarımızın sağlık ve ekonomik düzeylerini en üstte tutmak adına her zamanınkinden daha çok birlik ve beraberliğimize ihtiyaç duyduğumuz günler içindeyiz.

Tüm Dünyanın ve Ülkemizin savaştığı Korona virüsü belası ile mücadele edilirken, sosyal medyada patlak veren sonra haberler ile doğrulanan 1500 kişi olarak belirlenen, Cezayirli, Tunuslu ve Ürdünlünün Karabük’e getirilecek olması abesle iştigaldir.

Kendi sağlık sorunlarını aşamamış, 70 kişilik  Yoğun Bakım üniteli  KBÜ Eğitim Hastanesinin bile yetersiz olduğu şu kritik süreçte, “Karabük’e ne yaparsanız yapın” demekle eş değerdir.

Karabük CHP Örgütü olarak  bu tutum karşısında, her şeyden önce İnsan olarak, ‘ÇOK BÜYÜK YANLIŞ’ olduğunu vurgulamak istiyoruz

Gelen İnsanlarla sorunumuz yok, UYGULAMA YANLIŞLIĞI var ve bu anlayışı doğru bulmuyoruz.

Karabük halkı tedirgin edildi, bugün 74 dolayında otobüs ile Karabük’e sevk edilen bu İnsanların AB ülkelerinden geldiği ve Ülkeleri tarafından kabul edilmediği gerçeği içinde hangisini nasıl KONTROL altına alabileceğiz?

Karabük ve Safranbolu’muzun 1500 kişiye bakabilecek sağlık teknolojik yapısına uygun mu?

Gelişmeleri yakından takip etmekteyiz, Basına uygulanmak istenen baskının farkındayız, ancak bilinmesini istiyoruz CHP örgütü olarak Milletvekilimiz Sn.Dr H.Avni Aksoy ile birlikte Ankara’da TBMM de siyasi ve hukuki tüm gelişmeleri yakından takip edecek KARABÜK’ÜN asla yalnız, Kimsesiz bir kimlik içinde olmadığını her platformda haykıracağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz