Ana Sayfa Gündem CHP İL BAŞKANI YAŞAR “YİNE HARCANAN MİLYONLAR, GÖZ YAZIĞI VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ.”

CHP İL BAŞKANI YAŞAR “YİNE HARCANAN MİLYONLAR, GÖZ YAZIĞI VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ.”

24
0

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Vedat Yaşar,  Önce Kent Meydanı, derken Millet Bahçesi olarak devam eden ancak ödenek kısıtlamasına gidilerek çözümsüz bir noktaya getirilen,  Karabük’ün merkezinde ki alan için  “Göz Yazığı + Umursamazlık” dedi

Yaşar  sosyal medyasından basın kuruluşlarına gönderdiği  açıklamada ;

“Sevgili Basın mensubu arkadaşlarımız,

Bir zaman önce ani bir hareketle bir gecede tarumar edilen yeşillikler içinde ki Yüzevler ve sonrasında yerine yapılan sözde Kent meydanı, beton yığını. Karabüklüler için umursamazca yapılmış bir göz yazığı. ” içinde olduklarını ifade ederek  “Milyonlarca liranın heba edilmesi. Kimin parası sizin bizim hepimizin parası.(?)” diye de sorguladı.

İl Başkanı Vedat Yaşar açıklamasına şöyle devam etti;  “Aradan çok geçmedi birkaç yıl sonra ne oldu. Karar değişti Beton yığını Kent Meydanının Yüksek makamlarca Millet Bahçesi olmasına karar verildi. Milyonlarca lira harcanacak yapılan meydan yine milyonlarca lira harcanacak yıkıldı. Kimin parası sizin bizim, hepimiz parası. Başladı Millet Bahçesi, nasıl bahçeyse bu seferde çelik yığını. Yine harcanan milyonlar ve göz yazığı ve görüntü kirliliği.

Biz Karabük Merkez de yaşayanlar bu çelik yığını bahçeye üzülerek ve çevresel açıdan fedakarlıklar içinde olumsuzlukla bakarken ne oldu.

Hepimizin bildiği gibi 22 yıldır bu ülkeyi çıkmazın içine sürükleyenlerce ve o kafaya hizmet edenlerce alınan karar sonrasında bu sözde Millet Bahçesi şu anki haliyle tasarruf tedbirlerine takıldı. Yani üç yıl süreyle çalışmalar durduruldu.

Biz Karabüklülerde şu anki haliyle bu mezbelelikle en az üç sene yaşamak zorunda bırakılıyoruz ve bu süre zarfında da Göz yazığı olarak bakmaya devam edeceğiz.
İşin garip bir tarafında şu, Bizler alınan bu ekonomik kararlarla; ülkemizin bu duruma gelmesinde hiçbir Dahli olmamasına rağmen, ekonomik ve yaşamsal kalite açıdan bedel ödemek zorunda bırakılıyoruz ayrıca bu Millet Bahçesi denilen çelik yığınını bir an önce bitmesini istemekle de yine bu ucube Millet Bahçesini kabullenme gibi bir çelişkiye düşürülüyoruz.

İşte Göz yazığı ve Biz Karabüklülerde verilen değer ve Umursamazlık.
Yazık oldu. Olmaya da devam edecek gibi.

Takdir sizlerin sevgili Karabüklüler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz