Ana Sayfa Gündem DİKKAT ÇEKİCİ İDDİALAR “DERİLER NEREDE, PARALAR NEREDE, İMAM NEREDE?”

DİKKAT ÇEKİCİ İDDİALAR “DERİLER NEREDE, PARALAR NEREDE, İMAM NEREDE?”

93
0

Eskipazar’da  garip bir olay vatandaşlar arasında konuşulmaya devam ederken çok ciddi iddiaların CİMER’E şikayet edildiği ve soruşturmaların da  başlatıldığı belirtiliyor..

Yapılan iddialara göre  Karabük’ün Eskipazar ilçesi  Turpçular mahallesin de geçtiğimiz Kurban Bayramında toplanılan deriler için  Ankara’da ikamet eden bir vatandaştan  (toplanılan deriler için) 20 çuval tuz istendiği ve tuzların geldiği ifade ediliyor.

Cami ve Müftülük giderleri için toplanılan derilerin,  demirbaşlara alınması gerekirken  çok az bir kısmının kayıtlara geçtiği gibi ciddi iddialar gündeme getiren Eskipazar Turpçular mahalle sakinleri  yine  20 çuval ( ortalama 25 Kg.lık) tuzun, kullanılma alanının  çok daha fazla deri için olacağını dolayısı ile ‘Toplanılan derilerin ne olduğunun’ araştırılması adına CİMERE başvuru yapıldığını da belirtiliyor.

Konunun Eskipazar’da çok dillenmesi üzerine Müftülüğün Cami İmamı ile ilgili başlattığı soruşturma sonrası da imamın Eflani’ye  (Camiye Namaz Vakitleri Gelmiyor, Çok İzin Kullanıyor vb. sebeplerden) tayinin çıktığı da iddialar arasında.

Olayın detaylarının 06.07.2023 tarihinde 2304732186 kayıtlı CİMER Şikayetinde olduğunu belirten ve WhatsApp hattından konunun araştırılmasını ve iddiaların dikkate alınmasını isteyen Vatandaşlar ” asıl konu bu şikayetlerde var nasıl bir cevap verildiğini bilmiyoruz, ama toplanılan deriler ne oldu, paralar nerede deriler nerede.!” diyerek Karabük Müftülüğünden de bir açıklama beklediklerini ifade ediyorlar.

KAYNAK KARABÜK GÜNDEM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz