Ana Sayfa Gündem EMİTT’te İlk Günün Gözdesi Safranbolu

EMİTT’te İlk Günün Gözdesi Safranbolu

55
0

Katıldığı her platformda ziyaretçi akınına uğrayan Safranbolu, ülkemizin ve dünyanın en büyük fuarlarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’teki yerini aldı.

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açan fuarda Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren çok sayıda firma bir araya geliyor. Bugün start alan fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaparken, açılışa Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra binlerce turizmci, firma temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından açılış töreni ile birlikte her yıl olduğu gibi bu yılda Korumanın Başkenti Safranbolu standında da yoğun ilgi yaşandı.

24.sü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’de bölgemizi Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Safranbolu Belediyesi temsil ediyor.

Böylesi önemli bir organizasyonda ilçeyi temsil etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse;  “Safranbolu bizlere bırakılan çok değerli bir miras. Dünya Miras Kenti listesinde yer alan Safranbolu’muzu ulusal ve uluslararası her alanda gururla temsil etmeye devam edeceğiz. Burada kentimizin tanıtımına katkı sağlayacak Safranbolu lokumu, broşür, magnet, ahşap Safranbolu evleri, tanıtım cd’leri gibi çeşitli argümanlar eşliğinde misafirlerimizi ağırlayacağız. Kentimizin 4 gün devam edecek olan fuarın gözdesi olacağından şüphem yok.

Tüm ziyaretçilerimizi 3.Salonda standımıza bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz