Ana Sayfa Gündem Ertuğrul, Vergili Atışması Büyüyor mu?

Ertuğrul, Vergili Atışması Büyüyor mu?

93
0

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu MHP İlçe Başkanlığı değişim töreninde ” Ak partili küçük belediyelerin tamamına Cumhurbaşkanlığı talimatıyla 1’er milyon lira para verilmiş. Güzel, verin ve bu belediyelerde başarılı olsun. Şu anda Türkiye’de en büyük sıkıntı küçük belediyelerde. Çünkü gelirleri belli, giderleri belli.  ” açıklaması yapmış hemen bir gün sonra ise Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, “ VERGİLİ; ” AK PARTİLİ BÜTÜN KÜÇÜK BELEDİYELERE 1 MİLYON TL VERİLDİ” demiş Herkes bizden 1 milyonun hesabını soruyor, Ben Belediye Başkanlarının dedikodu ve mazeret değil hizmet üretmesi gerektiğine inanıyorum” diyerek Başkan Vergili’ye gönderme yapmıştı.

Başkan Vergili’de,Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’a bu yazı sonrası basın açıklaması yaparak durumun özeti çıkartmış, ” Eflani’nin gelişmesiyle ilgili çalışmalarda bulunsun, bir belediye başkanı olarak yalnızca cami yapımıyla ilgilenmesin, tekrardan havaalanı yapımını gündeme getirsin, ilçenin gelişmesi için geniş bir çerçeveden baksın “ mesajı vermişti

Bugün Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul kendi sosyal medyasından yapılan basın açıklamasına bir kez daha cevap vererek ” Bu hava alanı konusunda kendisini samimi olmaya davet ediyorum ” dedi

Ertuğrul; ” SAYIN VERGİLİ BENİ TEYİT ETMİŞTİR” diyerek şu açıklamada bulundu

“Sayın VERGİLİ, benim sosyal medya hesabımdan yaptığım (VERGİLİ; “AK PARTİLİ BÜTÜN BELEDİYELERE 1 MİLYON TL VERİLDİ” DEMİŞ. HERKES BİZDEN 1 MİLYONUN HESABINI SORUYOR. BEN, BELEDİYE BAŞKANLARININ, DEDİKODU VE MAZERET DEĞİL HİZMET ÜRETMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. ) Paylaşımıma cevap vermiş


Sayın VERGİLİ, “Kendisi sevdiğim bir belediye başkanıdır, ben hepsinin başarılı olmasını isterim, ama kalkıp da ‘Belediye başkanları laf değil iş üretecek’ diyecek durumda da değil” demiş. Bizde kendisini hem sayar hem de severiz. Benim kullandığım cümleyi her vatandaş kullanabilir. Belediye başkanlarından beklenen hizmet üretmeleridir. Ben sayın VERGİLİ’NİN önceki konuşmasında sayın Cumhurbaşkanlığı makamını zikrederek; “AK partili küçük belediyelerin tamamına Cumhurbaşkanlığı talimatı ile 1 er milyon lira para verilmiş.” İfadesinin doğru olmadığını bu tür ifadelerin; başta bu yüce makama olan saygıyı, güveni ve adalet duygusunu zedeleyeceğini, Cumhur ittifakının ruhuna da zarar vereceğini düşündüğüm için bu paylaşımı yapma ihtiyacı duydum. Sayın VERGİLİ de zaten ikinci açıklamasında beni teyit etmiştir.


Sayın VERGİLİ, benim üzerime alınmamı anlayamadığını ifade ediyor; üzerime alınmam için “Ak Partili bütün küçük belediyeler” ifadesi yeterli sebep değil midir?


Ben haddimi de hukukumu da görevimi iyi biliyorum. Sn. VERGİLİ, ben 3 dönem seçildim ki çalışıyorum diyor, ben demedim ki çalışmıyor hizmet üretmiyor. Onun değerlendirmesini Karabük halkı yapmıştır ve yapacaktır. Eflani halkı, sadece cami yaptırdığım için beni 4 dönem seçmedi, Eflani’nin hakkını, hukukunu savunduğum, çalışıp hizmet ürettiğim için 4 dönem bana oy verdi. Cami konusuna gelince; her Müslüman gibi camilere hizmet etmeye çalıştığım doğrudur. Allah’ın evinde birkaç tuğlam bulunsun istiyorum, çevremde ki camilerin yapımında az çok emeğim oldu, cami değil de kilise mi yaptırsaydım?


Sayın VERGİLİ ile ne hasımız ne de rakip, tekrar ifade ediyorum kendisini Allah için sayar severim. Bu hava alanı konusunda kendisini samimi olmaya davet ediyorum. İl belediye başkanı olarak düşün önümüze bu konuyu birlikte takip edelim. Bakın geçen yıl Ulaştırma Bakanlığına gittim, Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğünde bir çok kişi ile görüştüm. Bu işler nasıl oluyor, EFLANİ’YE, KARABÜK’E hava alanı yapılır mı? neresi uygundur?, bir çok konu ile alakalı uzmanlardan bilgi aldım, dilerseniz bu bilgileri de sizinle paylaşırım.


Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde bize düşen kardeşlik duygularını güçlendirecek eylem ve söylem içinde olmaktır. Tüm Karabük halkına saygı ve muhabbetlerimi sunarım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz