Ana Sayfa Gündem Hayır Çarşısı Yeni Yüzü İle Hizmete Alındı

Hayır Çarşısı Yeni Yüzü İle Hizmete Alındı

71
0

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ‘’Hayır Çarşısı’’ yeni yüzüyle ihtiyaç sahibi ailelerin hizmetine sunuldu. Açılış öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitimlerinde, eğitim eşitliğini sağlayabilmek için belediye öncülüğünde düzenlenen, tablet desteğinde bulunan ve hayır çarşısına düzenli bağışta bulunan iş insanları ve siyasi parti temsilcilerine hazırlanan plaketler Başkan Köse tarafında takdim edildi. Aslanlar mevki Leyla Dizdar Kültür Merkezi Karşısında, bugün açılışı gerçekleşen törene Belediye Başkanı Elif Köse, Siyasi Partilerin İl ve İlçe temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Safranbolu Belediyesi  birim müdürleri katılım sağladı.


Safranbolu Belediyesi, vatandaş yararına geliştirdiği projelerine bugün bir yenisi daha eklendi. Leyla Dizdar Kültür Merkezi Karşısında bulunan saat 14:00’da açılışı gerçekleşen ‘’Hayır Çarşısı ‘’ açılış töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Köse şu sözlere yer verdi’’ Bizler sosyal belediyecilik anlayışı ile yürüttüğümüz projelerde önceliğimizi ihtiyaç sahibi ailelere veriyoruz. Safranbolu’da geliştirdiğimiz ve başlattığımız faaliyetler, özellikle çocuklarımıza, gençlerimize, dezavantajlı gruplarımıza ve engelli vatandaşlarımızın yararına sunulacak şekilde planlanıyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin yararlandığı ‘’Hayır Çarşımız’’ biz göreve gelmeden önce de vardı; fakat mevcut binanın fiziki koşulları yetersizdi. Daha öncesinde burada bulunan binanın yarısından daha az bir bölümü bu faaliyeti yürütüyordu, biz binanın tamamını belediyemizin imkanlarıyla yeniledik. Binanın fiziki durumunu iyileştirmekle kalmadık içeriğini de zenginleştirdik’’ dedi.


Pandemi döneminde çok fazla kalabalık olmaması için davetlileri sınırlı sayıda tuttuklarını ancak destek olmak isteyen herkesi beklediklerini belirtti. Desteğe ihtiyacı olan ihtiyaç sahibi aileler bir mağaza da alışveriş yapar gibi ‘’Hayır Çarşısı’’ndan alışveriş yapabilecekler diyen Başkan Köse şu sözlerle devam etti.’’ Yeni yüzüyle mağazamız daha önce içeriğinde bulunmayan, kırtasiyeyi ve marketti de ekledik. Mağazamızın içinde bulunan marketteki ürünlerimizin arasında kendi seralarımızda ürettiğimiz organik ürünler de mevcut. Belki bizler Safranbolu için şimdilik büyük projeler üretmedik çünkü pandemi dolayısıyla  önceliklerimiz değişti.; önümüzdeki günlerde bunları da yapacağız, daha önce de dediğim gibi biz vatandaşlarımıza dokunacak, onların yanlarında olduğumuzu hissettirecek çalışmaları ön planda tutuyoruz.’’ ifadelerine yer verdi. Vatandaşına dokunamayan, onların bireysel ihtiyaçlarını öncelemeyen belediyecilik anlayışını benimsemediklerini vurgulayan Başkan Köse, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitimlerinde destek olacak tablet yardımı yapan herkese teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz