Ana Sayfa Gündem İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1.Dönem Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında yapıldı.

İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1.Dönem Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında yapıldı.

55
0
????????????????????????????????????

İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1.Dönem Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında yapıldı.

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 2020 yılı İl Koordinasyon Kurulu 1. Dönem Toplantısı Vali Fuat Gürel Başkanlığında, Karabük İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Gürel,  ” Kamu kuruluşlarımızın yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu amaçla 2020 yılının 1. toplantısını açıyorum.

Bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi 2019 yılının 4.döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek ve yerel ve bölgesel kalkınma bakamından değerlendirmesini yapmak olacaktır.

Bu kapsamda İlimizde, 2019 yılında; Ulaştırma sektöründe 21, Eğitim sektöründe 37, Kültür-Turizm sektöründe 12, Tarım sektöründe 63, Enerji sektöründe 6, Sağlık sektöründe 10, Diğer Kamusal Hizmetleri Sektöründe 55, İmalat sektöründe 1 adet olmak üzere toplam 205 proje ve iş yürütülmüştür. Yürütülen 205 proje ve işin toplam tutarı 3 Milyar 226 Milyon 265 Bin TL olup, bu projelere önceki yıllarda 1 Milyar 87 Milyon 76 Bin TL harcanmıştır. Projelerin 2019 yılı ödenekleri ise 391 Milyon 610 Bin TL’dir. 2019 yılında yürütülen 205 adet proje için dönem sonu itibariyle 302 Milyon 909 Bin TL harcama yapılmıştır. Şimdi yatırımcı kuruluş temsilcileri sıra ile Kurulumuza, ilimizde gerçekleştirilen yatırımların son durumunu sunacaklardır. Yatırımcı kuruluş temsilcileri yatırım ve iş programlarını sunarlarken, karşılaştıkları sorun ve darboğazları da dile getireceklerdir. Katılımcılar, sunumunu bitiren yatırımcı kuruluş temsilcisine soru yöneltebileceklerdir. İl Koordinasyon Kurulumuzun 2020 yılı 1. Toplantısının ilimiz yatırımları açısından başarılı olmasını diliyorum’’ dedi.

Vali Fuat Gürel’in Konuşmasının Ardından Yatırımcı Bölge Müdürleri Ve Daire Müdürleri Söz Alarak 2020 Yılında Yapımı Devam Eden Ve Planlanan Yatırımlarla İlgili Koordinasyon Kurulu Üyelerine Bilgilendirme Yaptılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz