Ana Sayfa Gündem İl Müdürü Tug “Ölümlü, Yaralamalı ve Maddi Hasarlı kazalar %7 azaldı”

İl Müdürü Tug “Ölümlü, Yaralamalı ve Maddi Hasarlı kazalar %7 azaldı”

72
0

Vali Fuat Gürel, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ’dan 2018 ve 2019 yıllarının karşılaştırmalı brifing aldı.

İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ile Müdüriyet Makamında bir süre görüşen Vali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıya geçerek brifing aldı.

İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ tarafından gerçekleştirilen ve 2018 yılı ile 2019 yıllarının karşılaştırıldığı brifing’de; personel durumu, hizmet binaları ve lojman durumu, araç ve silah durumu hakkında Vali Gürel’e bilgiler verildi.

Ölümlü, Yaralamalı ve Maddi Hasarlı kazalar %7 azaldı.

İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ brifing sunumunun devamında; Asayiş olaylarında 2018 ve 2019 yıllarını karşılaştırdığımızda %8’lik bir azalma meydana geldi, 2018 yılında meydana gelen 6387 asayiş olayının %94,4’ü aydınlatılırken 2019 yılında meydana gelen 5892 olayın %96,1’i ekiplerimizin yoğun ve dikkatli çalışmaları neticesinde aydınlatılmıştır.

2018 yılında ilimizde 6 ölümlü, 416 yaralamalı ve 419 maddi hasarlı olmak üzere toplamda 841 trafik kazası meydana gelmiş olup bu kazalarda 10 vatandaşımız hayatını kaybetmiş olup, 791 vatandaşımız yaralanmıştır. 2018 yılı içerisinde ekiplerimiz tarafından 122.166 araç kontrol edilmiştir. 2019 yılı içerisinde 4 ölümlü kaza meydana gelmiş olup, 384 yaralamalı ve 396  maddi hasarlı olmak üzere 784 trafik kazası meydana gelmiştir. 2019 yılı içerisinde ekiplerimizce 149.767 araç kontrol edilmiştir. Ekiplerimizin yaptığı çalışmalar ve drenetimler sonucunda 2019 yılında 2018 yılına göre Ölümlü, Yaralamalı ve Maddi Hasarlı kaza oranında %7’lik bir azalma olmuştur. Bölge yollarımızda ve şehir içi yollarımızda kazaların 2020 yılı içerisinde gerekli olan önlemler ve tedbirlerin tamamının arttırılarak kazaların %5-%10 oranında azaltılması planlanmaktadır.

Güven Masaları faaliyete geçti.

Vatandaşlarımıza açılan ilk kapımız olan sorumluluk bölgemizde faaliyet gösteren Üç Nisan Şehit Nazif Topsakal Polis Merkezi Amirliği ve Beşbinevler Şehit Mehmet Esen Polis Merkezi Amirliğinde mevcut olan vatandaş odaklı görev anlayışını hassasiyetle sürdürmek ve özellikle bayan vatandaşlarımızın Polis Merkezi Amirliklerimizde daha rahat ve huzurla hizmet almalarını sağlamak maksadı ile; Planlanan personel atamasında 09.10.2019 tarihi itibarı ile bayan rütbeli personel görevlendirmesi yapılmıştır. Özellikle Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi şiddetin önlenmesi adına yaptığımız bu atama vatandaşlarımızdan da ciddi manada kabul görmüştür. Ayrıca her iki Polis Merkezi Amirliğimizde GÜVEN MASALARI faaliyete geçirilmiş ve talimatlar doğrultusunda bayan personel görevlendirmeleri yapılmıştır.

İlimizde faaliyet gösteren Karabük Otogarında (Şehirlerarası Otobüs Terminalinde) vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile terminalde bulundukları süre içerisinde, güvenlik ve asayişlerinin sağlanması düşüncesi ile daha önce kurulan fakat görevlendirme yapılmayan Terminal Polis Noktası, 10 Eylül 2019 tarihi itibarı ile personel görevlendirmesi yapılarak faaliyete geçirilmiştir.”dedi.

Her türlü zorluğa göğüs geren emniyet teşkilatımız; yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için gece gündüz demeden görev yaptığını ifade eden Vali Fuat Gürel, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden çalışan başta İl Emniyet Müdürümüz Sırrı Tuğ olmak üzere her kademesindeki Emniyet personelimize teşekkür ediyorum. İlimiz asayiş olayları bakımında huzurlu bir kent ve bu huzur ortamını sağlayan ve özverili bir şekilde çalışan emniyet mensuplarımı kutluyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz