Ana Sayfa Gündem İsmail Necati Efendi Yurdunda kalan Cezayirlilerden Teşekkür Mektubu

İsmail Necati Efendi Yurdunda kalan Cezayirlilerden Teşekkür Mektubu

74
0

Yeni tip coronavirüs salgını nedeniyle ülkelerinde hava sahası kapatıldığı için bir süredir İstanbul Havalimanı’nda bekleyen aralarında Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu yolcular İsmail Necati Efendi Yurduna getirilerek burada misafir ediliyorlar.

KYK Yurdunda kalan Cezayirli yolcular gönderdikleri mektup ile Türk halkına ve yetkililerine teşekkür ederek minnettarlıklarını ifade ettiler.

Cezayirli yolcular gönderdikleri mektupta şu ifadelere yer verdiler;

Konu: Minnettarlığımız

Biz İstanbul havalimanında (Türkiye) mahsur kalan  Cezayir vatandaşları, 17 Mart 2020 tarihinden 26 Mart 2020 tarihine kadar İstanbul Havalimanındaydık. Biz Cezayir vatandaşları  olarak Türkiye Cumhuriyetine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bize sunulan yardım için minnettarız. Biz 15 gün çok zor durumda kaldık. İstanbul havalimanında yerde yattık,  bazı kişiler sandalyede yatmak zorunda kaldı. Aileler perişan oldu, yemek bulmakta zorlanıyorduk ve bizimle çocuklar, yaşlı ve  hastalar vardı. Şimdi Allah’a şükürler olsun, bizi başka yere naklettiler. Üniversite yurdundayız, yatacak yerimiz var ve yiyecek sıcak yemeğimiz var ve her şey kapımıza kadar geliyor ve bu bizi çok memnun ve mutlu etti.  Bu memnuniyetimizi il göç müdürüne ve takım arkadaşlarına ve polislere ve bütün emeği geçen herkese, bize yardim eden herkese çok teşekkür ederiz Cezayir halkı adına. Hoşgörünüz  ve iyi niyetinizi Cezayir halkı unutmayacak.

İmza: Cezayirli  İstanbul Havalimanında  sıkışan kişiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz