Ana Sayfa Gündem Jandarma Uzman Erbaş Komando Eğitim Kursu Kapanış Töreni İle Sona Erdi.

Jandarma Uzman Erbaş Komando Eğitim Kursu Kapanış Töreni İle Sona Erdi.

364
0

Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında, 31’ inci Dönem Jandarma Uzman Erbaş Komando Eğitim Kursu Kapanış Töreni düzenlendi.

Törene; Vali Fuat Gürel, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Bilecik 2’nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı J. Kd. Albay Hasan Başkök, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile kurum ve daire amirleri katıldı.

Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında Jandarma Uzman Erbaş Komando kursuna katılarak 22 hafta süresince gerçekleştirilen terörle mücadele başta olmak üzere birçok kursu başarıyla tamamlayan 1793 personelin mezun olduğu tören Saygı Duruşu, İstiklal Marşımız eşliğinde ve Bayrağımızın göndere çekilmesi ile başladı.

Kursu birincilikle bitiren uzman erbaşın yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından başarılı olan erbaşlara Vali Fuat Gürel, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Halis Zafer Koç ve Bilecik 2’nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya tarafından belgeleri ve flamaları verildi. Kapanış programı mezun olan Uzman Erbaşların jandarma marşını söylemesi ve tören geçişiyle son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz