Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin geçtiğimiz sene açılışını yaptığı Kadın Üretici Pazarı, bünyesine her geçen gün yeni üreticiler ekliyor. Perşembe Pazarı alanında cumartesi günleri kurulan pazarda 75 kadın el işi, 50 kadın sebze ve meyve, 49 kadın ise unlu mamul satışı yapıyor.

İlçede ikamet eden üretici kadınların pazar eksiğini gidermekte onlara destek olan Başkan Köse, “Ürettikleri ürünlerin satışını yapmakta zorluk çeken kadın vatandaşlarımızın pazar ihtiyacını çözdük. Şimdi onlar her cumartesi, tezgâh ücreti ödemeden pazar yerimizde satış yapabiliyor.” diye konuştu.

Toplumda kadın erkek eşitliği tam anlamıyla sağlanana kadar hemcinslerine pozitif ayrımcılık yapacağını kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Onlar o kadar çalışkan ve fedakâr ki, ailelerinin geçimine katkı sağlayabilmek için durmadan üretiyorlar. Takı yapıyorlar, hamur işi yapıyorlar, sebze ve meyve üretiyorlar.

Biz, üretimin ne kadar gerekli olduğunu bildiğimiz için bir Uygulama ve Üretim Birimi kurarak üretmeye başladık. Hal böyleyken, kadınlara pozitif ayrımcılık yapmanın ne kadar doğru olduğunu görüyoruz. Onlar hem evleri ve çocukları ile ilgileniyor hem de üretiyorlar. Bu benim için çok anlamlı, onlara teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz