Ana Sayfa Gündem Kadınlar günü için toplanıldı

Kadınlar günü için toplanıldı

72
0

Her yıl 8 Mart’ta kutlanan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü hazırlık toplantısının ikincisi yapıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin Başkanlığında Belediye Sosyal Tesisinde gerçekleşen toplantıya, STK Temsilcileri katıldı.

Komite onuruna verilen ve sohbet havasında geçen kahvaltının ardından bir önceki toplantıda konuşunlalar değerlendirilirken, yeni fikirlerin de ortaya çıktığı görüldü.

Katılımın yoğun olduğu 8 Mart toplantısında tüm katılımcılar fikirlerini beyan ettikten sonra etkinliklere nasıl katkı vereceklerinin de notlarını aldırdılar.

Toplantı sonrası konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Daha önce de ifade ettiğim gibi 8 Mart bizim için kutlama değil bir anma günüdür. Bir yandan günün anlamını ve önemini anlatıp diğer yandan kadınların sorunlarının tartışıldığı, çözüm odaklı etkinliklerde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Toplantıda katılımcıların oldukça güzel fikirlerle 8 Mart’a hazır olduklarını görmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Köse, “Kadın dokunduğu her yeri emek vererek, iz bırakıp köklü değişiklikler yaparak güzelleştirir. Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de birbirinden önemli ve iz bırakacak etkinliklere yine kadınlarla ama bizim gibi düşünen erkekleri de yanımıza alarak imza atacağız.” diye konuştu.

Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından Başkan Köse tüm katılımcılara teşekkür ederken, toplantının detaylarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz