Ana Sayfa Gündem Kadınlardan Farkındalık ve Dayanışma Yürüyüşü

Kadınlardan Farkındalık ve Dayanışma Yürüyüşü

82
0

Safranbolu Belediyesi tarafından, Safranbolu’nun ilk kadın Belediye Başkanı Elif Köse önderliğinde düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün üçüncü gün etkinlikleri, Sunal Tülbentçi Öğretmenevi’nin önünden Farkındalık ve Dayanışma Yürüyüşü ile başladı.

Yürüyüşe başlamadan önce tüm kadınlara Belediye Başkanı Elif Köse tarafından mor fular hediye edildi. Fularlarını takan kadınlar, kadına şiddet, kadın hakları ve farkındalık konularının yer aldığı dövizlerle yürüyüş yaptılar. Misakı Milli Demokrasi Meydanında sona eren yürüyüşün ardından Şehitlerimiz ve yaşamına müdahale ederek hayattan koparılan kadınlarımız için önce saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Sonrasında Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. Başkan Köse’nin başlattığı basın açıklaması, tüm STK’ların kadın temsilcilerinin de konuşmalarının ardından üzerinde yaşama hakkı ellerinden alınmış kadınların isimlerinin bulunduğu balonların gökyüzüne bırakılması ile son buldu.

La Primadonna Leyla Gencer Özel Koleksiyon Sergisi

Tarihi Çarşı’da 8 Mart etkinlikleri kapsamında gazeteci ve araştırmacı yazar, kentimizin yaşayan tarihi Aytekin Kuş’un ‘La Primadonna Leyla Gencer’ Özel Koleksiyon Sergisi’nin açılışı ile program devam etti. Sergi hakkında konuşan Başkan Köse; “Tarihi Çarşı’da bulunan Belediye Binamızı bundan sonra kültür ve sosyal etkinliklerde kullanacağız. Bu binanın ilk etkinliğini de bizler için çok değerli bir duayenimiz olan Aytekin Bey’e denk getirdik. Sağ olsun kendisi de bizleri kırmayarak böylesi değerli, tarihi ve özel koleksiyonu olan sergisini halkla buluşturdu. Sadece burada değil, tüm organizasyonlarımızda Belediyemize destek verdiği ve yol gösterdiği için de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Üç Gün boyunca dolu dolu bir program hazırlayan Safranbolu Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz