Ana Sayfa Gündem “KARABÜK BİLİM ŞENLİĞİ-2; EMEĞİN BAŞKENT BİLİMLE BULUŞUYOR” PROJESİ TÖRENLE AÇILDI

“KARABÜK BİLİM ŞENLİĞİ-2; EMEĞİN BAŞKENT BİLİMLE BULUŞUYOR” PROJESİ TÖRENLE AÇILDI

35
0

TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çerçevesinde “Karabük Bilim Şenliği-2; Emeğin Başkent Bilimle Buluşuyor” projesinin açılışı törenle gerçekleştirildi. Şenliğin açılışına Gürel’in yanı sıra eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Bilimsel gösteriler, robot mekanizmaları, kimyasal reaksiyonlar, sosyal ve beşeri bilime dair örneklerden oluşan etkinlikler 3 gün boyunca devam edecek.

Şenliğin açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, etkinliklerin üç gün dolu dolu geçeceğini belirterek, “Bilim şenliği çerçevesinde farkındalık oluşturan katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve öğrencilerimize bilimsel düşünme becerileri kazandıracak etkileşimli uygulamalar içeren faaliyetler yapacağız” dedi.

Eğitim yapısı ve başarısı olarak Karabük’ün Türkiye’nin birçok yerinden çok daha iyi durumda olduğunu belirten Vali Gürel, “İnsansız Hava Aracı ve Silahlı İnsansız Hava Aracı gibi yerli ve milli icatların bizleri nasıl gururlandırdığını biliyoruz. Tabi ki üretim önemli. Teknoloji önemli. Bilimde ileri gitmek önemli. Bu manada çocuklarımızın şimdiden yoğrulması ve bu şekilde geliştirilerek geleceğe taşınması gerekir. Okullarda bu anlamda çok yoğun çalışmalar var” dedi

Konuşmaların ardından şenliğin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra Vali Gürel ve protokol üyeleri, stantları gezdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz