Ana Sayfa Gündem KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDE GÜZ DÖNEMİ HEYECANI

KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDE GÜZ DÖNEMİ HEYECANI

50
0

Karabük Üniversitesi Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra öğrencilerine kavuştu. 

Karabük Üniversitesi öğrencileri üç yarıyılın ardından yerleşkenin yolunu tuttu. Sabah saatlilerinden itibaren Demir Çelik Yerleşkesi başta olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde hareketlilik yaşandı. Dijital dönüşüm hedefi doğrultusunda pandemi süresince bir buçuk yılda bin 200 akademisyenle bir milyon saate ders işlenen KBÜ’de üniversitelerin açılmasıyla yerleşke hareketli günlerine geri döndü.  

Koronavirüsle ilgili gerekli tüm tedbirlerin alındığı KBÜ’de sınıflar, laboratuvarlar ve ortak yaşam alanları güz yarı yılı öncesi kullanıma uygun hale getirildi. Ayrıca KBÜ tarafından öğrencilerin HES kodu ve risk durumu Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden günlük olarak takip edilecek. Riskli durumda olan öğrencilerin bu durumu belgelendirmeleri koşuluyla riskli bulunduğu süre devamsızlıktan sayılmayacak. Derslerin başında akademisyenler tarafından Kovid-19 küresel salgınıyla mücadele kapsamında öğrencilere salgınla mücadele ve aşı olmanın önemi hususunda bilgilendirmeler yapılacak. 

Öğrencileri tekrar kampüste görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat “2021 – 2022 akademik yılının öğrencilerimiz başta olmak üzere akademisyenlerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

KBÜ’de Aşı Uygulama Merkezi 

Karabük Üniversitesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi ile mücadele kapsamında Karabük’e gelen öğrenciler arasında aşı olmamış öğrencilerin tespiti, bilgilendirilmesi ve aşılarının yapılması amacıyla Öğrenci İşleri Merkezi binasının zemin katında “aşı uygulama merkezi” kuruldu.  

Karabük Üniversitesi Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra öğrencilerine kapılarını tekrar açtı. Karabük İl Sağlık Müdürlüğü KBÜ’de aşı olmamış öğrencilerin tespiti, bilgilendirilmesi ve aşılarının yapılması amacıyla “Aşı Uygulama Merkezi” kuruldu. Kurulan aşı merkezinde aşı olmak isteyen, öğrenciler ve personel randevu almadan işlemlerini gerçekleştirebilecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz