Ana Sayfa Gündem KARABÜK VALİSİ GÜREL’DEN YOL KONTROL NOKTASINI ZİYARET

KARABÜK VALİSİ GÜREL’DEN YOL KONTROL NOKTASINI ZİYARET

96
0

Vali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdür Vekili Rüştü Karakuş ve İl Jandarma Komutan Vekili Engin Köktürk ile birlikte yanlarında Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ile birlikte Kurban Bayramı dolayısıyla uygulama ve yol kontrol noktalarını ziyaret ederek görevli personel ve  sürücülerin bayramını kutladı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde ve Yeşilköy mevkiinde yapılan  Yol Kontrol Noktalarını ziyaret eden Vali Fuat Gürel Kurban Bayramı dolayısıyla oluşabilecek olaylar ve trafik kazalarının önüne geçmek için yapılan denetimleri bir süre gözlemledi.

Denetimlerde sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıkları denetlenirken, sürücülere araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları ve hız limitine uymaları gibi trafik kurallarına uymaları hususunda uyarılarda bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının sayısını azaltmak ve kazaları önlemek  amacıyla hayata geçirilen “Yol Ver Hayata” projesi kapsamında uyarıcı broşürler ile “Kırmızı Düdük” projesi kapsamında araçlarda bulunan çocuklara Kırmızı Düdük veren Vali Fuat Gürel ve Milletvekili Cumhur Ünal, çocuklardan anne ve babalarının trafik ihlallerinde düdük çalarak uyarılarda bulunmalarını istedi.

Araç sürücülerine ve araçta bulunan yolculara Safranbolu Lokumu ikram eden Vali Gürel vatandaşların bayramlarını kutlayarak hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz