Ana Sayfa Gündem KARABÜK’TE FİBER DESTEĞİ YETERLİ DEĞİL

KARABÜK’TE FİBER DESTEĞİ YETERLİ DEĞİL

88
0

Vali Fuat Gürel, kurum denetimleri kapsamında İl Yazı İşleri Müdürü Şerafettin Kelleci ile birlikte Karabük Telekom Müdürlüğünü ziyaret ederek Müdür İlhan Onaran’dan 2020 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alDI

Karabük Telekom Müdürlüğünün tanımı, görevleri ve personel durumu hakkında bilgiler vererek sunumuna başlayan Müdür Onaran, Telekom olarak 2020 yılında Telekom altyapısı olmayan 180 yeni bina toplamda 2.800 haneye daireye kadar fiber altyapı (FTTH) hizmeti verildiğini, Müdürlük olarak bu yatırımlar sayesinde benimsedikleri internet telefon ve Tivibu satış hedefleri yakaladıklarını söyledi.

2020 yılında 58.057 iş emri aldıklarını 16 saha ekipleri ile olayları çözdüklerini ve günlük olarak ekiplerin 11 iş emrini değerlendiklerini ifade eden Onaran, ” 2020 yılında bakır altyapıdan çalışan 268 bina toplamda 3.190 dairenin FTTH fiber altyapısının ücretsiz tamamlandığını. İl geneli toplamda 119 bin haneye fiber sistemler ile hizmet verildiğini, FTTH (daireye kadar fiber altyapı) hane sayısını 15 bine ulaştığını kaydetti.

Ancak Karabük merkez halen FİBER destek almak isteyen ancak alamayan ve Telekom Müdürlüğüne dilekçe verenler FİBER desteğin yeterli olmadığını savunuyorlar.

Karabük Şirinevler mahallesi Peyami sefa Caddesinde ki bir apartman yöneticisi ” iki blok arasında 20 metre yok ve biz 3 senedir Fiber desteği istiyoruz alamıyoruz” şikayeti yaparken Soğuksu mahallesinde bir vatandaş ta Fiber bize ne zaman gelecek ki diye sorgulama yapıyor..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz