Ana Sayfa Gündem Karabük’ün İsmi Değişti, Bakın Ne Oldu?

Karabük’ün İsmi Değişti, Bakın Ne Oldu?

48
0

Teknoloji alanındaki yeniliklerden biri olan yapay zeka şehirlere yeni isimler atadı. Bakın yapay zeka motorunun Karabük’e verdiği yeni isim ne oldu…?

Teknoloji alanındaki yeniliklerden biri olan yapay zeka, son bir yıl içerisinde kullanıcı sayısını büyük ölçüde artırdı. İş dünyası ve eğlence sektörü başta olmak üzere çeşitli alanlarda aktif olarak kullanılan yapay zeka motorları, birçok işlemi daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı sunuyor.

“Yapay Zeka Motoru, Şehirlerin İsimlerini Değiştirdi”

Yapay zekanın kullanım alanları ve yetenekleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bir sosyal medya kullanıcısı, ilginç bir deney yapmaya karar verdi ve Türkiye’deki şehirlerin isimlerini değiştiren bir yapay zeka oluşturulmasını talep etti.

Bu ilginç talebin sonucunda İstanbul’a ‘İstarmoni’, Ankara’ya ‘Atatürk’ isimlerini veren yapay zeka motoru, Karabük’e ‘Karaağaç’ ismini verdi.

“Karabük, Karaağaç Oldu”

Yapay zekanın isim değiştirme yeteneği, teknoloji meraklıları arasında heyecan uyandırırken, atadığı yeni adlar hakkında sosyal medyada oldukça dikkat çekti. İlgili haber ve paylaşımlar, kısa sürede viral hale gelerek binlerce yorum ve beğeni topladı.

KAYNAK KARABÜK GÜNDEM COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz