Ana Sayfa Gündem KARDEMİR KUZEY AFRİKA PAZARINDA

KARDEMİR KUZEY AFRİKA PAZARINDA

59
0

“Kardemir Çeliği, Kuzey Afrika Yolcusu” “Karabük’ten Afrika’ya” “Kardemir İhracat Ağını Genişletiyor”

Son yıllarda yaptığı ihracat atakları ile ön plana çıkan şirket, demir ve çelik ürünlerinin yurtdışı satışlarını sürdürüyor.

2020 yılında Güney Amerika pazarına tarihindeki ilk kangal ihracatını, geçtiğimiz günlerde ise Afganistan’a ilk ray ihracatını gerçekleştiren şirketimiz, son olarak da ihracat ağını daha da genişleterek kangal ürünü ile Kuzey Afrika pazarına giriş yaptı.

Her geçen gün artan ihracat ağı ile ilgili çalışmalarını sürdüren KARDEMİR AŞ , Tunus’a kangal satış ve sevkiyatını başlattı. Katma değeri yüksek ürün üretimine yoğunlaştırdı. Şirket dış pazar çalışmalarında ise; ihracat ağını her geçen gün daha genişleterek, Pazar payını daha geniş alanlara yaymanın gayreti içerisinde olduğunu duyurdu

KARDEMİR tarihinde ilk kez deniz yolu ile gemi güvertesinde teslim ve dökme yük olarak gerçekleşen kangal ihracatı, bundan sonra yapılacak yurtdışı satışları içinde önemli bir yer edindi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada; Zonguldak Limanı’ndan başlatılan Tunus sevkiyatının, Türkiye ye döviz girdisi sağlaması ve milli gelire olan katkısından dolayı da ülkemiz çelik sanayisi ve ekonomisi açısından önemli bir yere sahip olduğu belirtildi

KAYNAK KARABÜK GÜNDEM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz