Ana Sayfa Gündem KARDEMİR yerli ve Milli lokomotifleri kullanıma aldı

KARDEMİR yerli ve Milli lokomotifleri kullanıma aldı

110
0

KARDEMİR AŞ den yapılan yazılı açıklamada ”

Yerli ve milli üretimi arttırmayı hedefleyen şirketimiz yine bu doğrultuda ihtiyaçlarını yerli ve milli olanakları kullanarak gideriyor. Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) tarafından yerli imkanlarla üretilen ve fabrika sahamıza gelen lokomotifler kullanılmaya başlandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Yolbulan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Genel Müdürümüz Necdet Utkanlar ve üst yönetimimizin yer aldığı törende, lokomotiflerimiz bir geçit töreni düzenledi. Nakliyat Müdürlüğümüze tahsis edilen ve dizel elektrikli özelliğe sahip lokomotiflerimiz için hayırlı olması dilekleri ile birlikte kurban kesimi gerçekleştirildi.

Şirketimizin ve ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan, ülkemizin üretim ve mühendislik kabiliyetlerine sonuna kadar güvendiklerini ve bu satın alımın tüm sektörlere örnek olmasını temenni ettiklerini dile getirdi.

Ek olarak bir diğer yatırımımız olan havai elektrik hattı yatırımımızın da açılışını bugün gerçekleştirdik. 950 metre uzunlunda, 1500 amper taşıma kapasiteli hat şalt sahamız ile çelikhanemiz arasında iletimi sağlayacaktır.” dendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz