Ana Sayfa Gündem KARDEMİR YK BAŞKANLIĞI İÇİN M:ALİ ŞAHİN İSMİ GÜNDEME GELDİ!

KARDEMİR YK BAŞKANLIĞI İÇİN M:ALİ ŞAHİN İSMİ GÜNDEME GELDİ!

81
0

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili kasım ayı içinde gerçekleşecek seçimli olağan KARDEMİR AŞ Genel Kurulu öncesi SPK tarafından atanan 4 bağısız üye içinde M.Ali Şahin’de olmasını istedi ve Şahin’in Yönetim Kurulu Başkanı olabileceği ifade ederek farklı bir gündem yarattı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin getirilmesi halince problemleri ortadan kaldıracağını söyledi.

Vergili açıklamasında, “Mehmet Ali Şahin’in herhangi bir yerde milletvekili olması veya büyük bir yerde yönetim kurulu başkanı olmasına nasıl bakarsınız diye bir durum olamaz, çünkü bu asla tartışılmaz. Hele KARDEMİR’de ise hiç tartışılmaz. KARDEMİR’deki en büyük hadise şuanda iki ailenin arasındaki uzlaşma olur. Burada hiçbir problem yok ama nedense iki aile ortak bir karar alıp KARDEMİR’e yön vermekten son 2-3 yıldır imtina ediyorlar. Evvela bu uzlaşmanın sağlanması lazım ki, bu uzlaşmayı Mehmet Ali Bey’den daha iyi sağlayacak Karabük’te ikinci bir kişi olmaz” ifadelerini kullandı.

“Mehmet Ali Bey burayı tamamen şekillendirir”

Başkan Vergili KARDEMİR’in hükümetle ve devletle işinin bitmeyeceğini de belirtirken, “KARDEMİR için son derece önemli olan Filyos devam ediyor. Burada çok büyük bir ağırlık koyulması lazım. Siyasi bir ağırlık olması lazım. Çünkü Filyos’ta siyaset üzerine çalışmalar devam ediyor. Mehmet Ali Bey olduktan sonra burayı tamamen şekillendirir. Devletle ilgili çok büyük problemleri çok rahat çözer. Yönetim Kurulu Başkanı, yönetime en iyi şekilde başkanlık edip üyeler arasındaki uzlaşmalarını sağlayacak, yönlendirmelerin doğru olup olmayacağını analiz edecek kişidir. Mehmet Ali Bey KARDEMİR’de veya başka bir yerde olsun bize her zaman lazım olan kişidir. Çevresinden, düşüncelerinden faydalanacağımız kişidir” diye konuştu.

“Eski problemleri ortadan kaldırır”

Mehmet Ali Şahin’in KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı olursa çok sevineceğini de dile getiren Başkan Vergili şunları söyledi: “Belki yapacağı girişimlerle aileler arası uzlaşmayı sağlar. Eski problemleri ortadan kaldırır. KARDEMİR 3-5 yıl evvelki Mutullah Yolbulan dönemine girer. Benim temennim bu. KARDEMİR’in düzene girmesi, ailelerin samimi bir şekilde hareket etmesi benim en çok arzu ettiğim şeydir.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz gerçekleştirilecek olan KARDEMİR Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığının Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Mehmet Ali Şahin’e yakışacağını söyledi.

2003 yılında dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in önderliğinde yapılan girişimler sonunda KARDEMİR’in borçlarının yapılandırılması faizlerin silinmesi sağlanmıştır.Altınöz yaptığı açıklamada özellikle 2002 yılından sonra Türkiye’nin ilk ağır sanayi tesisi olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı döneminde Mehmet Ali Şahin’in destek ve katkıları ile yılda 2,5 Milyon tonu geçen üretime imza attığını ifade etti.

Kasım ayında gerçekleştirilecek olan KARDEMİR Genel Kurul toplantısına da değinen Başkan Altınöz Mehmet Ali Şahin Başkanımız KARDEMİR’e ve Karabük’e her zaman büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz “Mehmet Ali Şahin Başkanımız özellikle KARDEMİR’de sorunların çözülmesinde önemli rol oynayarak iş çevrelerine ve piyasalarına güven verecek.” dedi.

Filyos Liman Projesine devam ettiğini kaydeden Altınöz, yapılan yatırımların yönlendirilmesinde ve radikal kararların alınmasında YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin’in önemli etken olacağını vurguladı.

AK PARTİ İL BAŞKANI İSMAİL ALTINÖZ MESAJINDAN SONRA CHP İL BAŞKANI ABDULLAH ÇAKIR’DA FARKLI BİR USLUPLA KAMUOYUNA KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

CHP İL BAŞKANI ABDULLAH ÇAKIR:
“SUNİ GÜNDEM YARATILARAK KARABÜK’ÜN SORUNLARI UNUTTURULAMAZ”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır; “Suni gündem yaratılarak Karabük’ün sorunları unutturulamaz” dedi.
Çakır, KARDEMİR’e atanacak yönetim kurulu üyelikleri için siyasilerin isimlerinin gündeme getirilmesinin yanlış olduğunu belirti ve yaptığı yazılı açıklama ile şunları söyledi;

“Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temeli, 1937 de Başvekil İsmet İnönü tarafından, bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün talimatı ile atılmış, 83 yıldır da binlerce ailenin geçim kaynağı olmuş, milli eserlerden milli kaynaklar üreten tesis için ‘Ya kapatılacak, ya kapatılacak’ denmesine rağmen yine yöre halkının ve demokrat güçlerin mücadelesi ile bugüne kadar yaşatılmıştır.. Karabük DÇ Fabrikaları özelleştirilirken bile ülke genelinde bir örnek teşkil etmiş, yöre halkına verilmiş, Karabük için olmazsa olmaz olarak değerlendirilmektedir. İşte bu noktadan hareketle, KARDEMİR sanki bir resmi KİT kurumu hüviyetineymiş gibi son günlerde bazı siyasilerin isimleri de zikredilerek yönetim atamaları adına, suni bir gündem yaratılmış dır.
KARDEMİR, Borsa da milyonlarca insanımızın hissesi bulunduğu, SPK’ya bağlı bir kurumdur. Bu doğrultuda KARDEMİR Yönetiminin zamanı geldiğinde belirlediği 4 bağımsız üyenin atanması için SPK‘ya bildirimi gerçekleşir. Tüm bu süreçler bilinmekteyken, yaratılmak istenen suni gündem neden?
Bu ülkenin halen Covid-19 Pandemi süreci varken, insanlarımız bu süreçte sıkıntılar çekerken, İşsizlik tavan yapmış, dolara/Euro’ya bağlı ekonomik dar boğaz yaşanırken, KARDEMİR AŞ’nin siyasiler ve siyasetle anılması Vatandaşlarımızı son derece rahatsız etmiştir.
Bunu yapılan haberlerin, sosyal medyalarda paylaşımı ile gelen tepkilerden net görebilmekteyiz.
KARDEMİR AŞ’ne 4 Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi atanacaksa, Demir Çelik sektörünü bilen, profesyonel olarak sistemin içinde olan liyakat sahibi İnsanlarımızdan seçilerek atanması doğru olacaktır. Ülke ve Karabük gündeminin bu kadar hassas olduğu bu süreçte insanların isimlerinin de zikredilerek yıpratılması akıl ve mantık işi değildir. Bu anlayış KARDEMİRİMİZE DE zarar vermektedir.
Bu suni gündemi yaratanlar öncelikle, çevre yolunu, şehir içi trafik sorununu, Devlet Hastanesi sorununu, işsizlik sorununu ve Karabükspor sorununu bir araya gelip çözmeye çalışsın ve fikir üretsin isteriz.
Ayrıca; KARDEMİR’e yönetici atanacağı dönem neden hep siyasiler akla gelir? Bu işi yapacak liyakat sahibi İnsanlarımız yok mudur? Diye sorgularken, her zaman Demir Çelik fabrikalarımızın (KARDEMİRİMİZİN) yanında olduğumuzu ve kentimiz için önem arz ettiğinden bir kez daha bu tür suni gündemlerin bu kente bir yarar sağlamayacağını hatırlatır, saygılar sunarız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz