Ana Sayfa Gündem KARDEMİR’DE “ÖNCE EĞİTİME, SONRA ÜRETİME, DEĞER”

KARDEMİR’DE “ÖNCE EĞİTİME, SONRA ÜRETİME, DEĞER”

62
0

“Kardemir’den Gençlere Mesleki Eğitim”

Yetişmiş ve kalifiye insan gücünü etkin bir şekilde yöneterek üretimine devam eden KARDEMİR AŞ gelecek yıllara da insan kaynağı alanında yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor.

KARDEMİR uzun vadedeki ihtiyaçlarına eş güdümlü olarak, sanayi ve okul iş birliği çerçevesinde, genç nesillerin yetiştirilmesi amacı ile Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yeni protokol imzalandı.

Uygulamalı eğitim protokolüne göre, endüstriyel bakım-onarım meslek dallarında öğrenciler haftanın 3 gününü Kardemir’de, 2 günü ise okullarında eğitim alacaklardır. 4 yıl süre ile uygulanacak olan projede, öğrencilerin sadece mesleki alandaki gelişimleri değil, sosyal hayatlarındaki kazanımları da göz önünde tutulacak.

Yapılan açıklamada, Tiyatro ve müzik gibi kültürel çalışmalarında içerisinde yer alacak olan öğrenciler, iş hayatını da yakından görecek ve profesyoneller ile çalışma fırsatına sahip olabileceği vurgulandı .

Mesleki ve teknik eğitimlerin de Kardemir uzman ve mühendisleri tarafından destekleneceği proje kapsamında, öğrencilerin sigortaları Millî Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak olup, şirketimiz de öğrencilere iş olanaklarından faydalanmalarını sağlanacağı açıklanan yazılı açıklamada şunlara yer verildi;

“Gelecek nesillerimizin mesleki ve sosyal alanda güçlü bireyler olmasının hedeflendiği projede, öğrencilerimiz şirketimizin Eğitim Müdürlüğü imkanlarından da faydalanacaktır. Bu doğrultuda İngilizce ve Bilgisayar dersleri gibi eğitimlere ve yaşam bilgisi seminerlerine tabi tutulacaklardır.

2021 ilköğretim/ortaokul mezunu, yapılacak beceri testinde ve mülakatlarda başarılı olan öğrencilerimiz projeye kayıt olmakla birlikte, ileriki yıllarda Kardemir’de iş olanağına da sahip olabileceklerdir.

Şirketimiz Genel Müdürü Sayın Necdet Utkanlar’ın ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürü’müz Sayın Nevzat Akbaş’ın imzaladığı protokol kapsamındaki projeye başvuru yapmak isteyen öğrencilerimiz, Kardemir A.Ş. Eğitim Müdürlü ile iletişime geçebilirler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz