Ana Sayfa Gündem KBÜ ASYA’NIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA

KBÜ ASYA’NIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA

54
0

Karabük Üniversitesi, Times Higher Education tarafından bu yıl açıklanan Asya Üniversiteleri Sıralamasında 251-300 arasında, Türkiye’de ise devlet üniversiteleri arasında 7’nci sırada yer alarak önemli bir başarıya daha imza attı. 2021 sıralamasında 30 bölgeden 551 üniversite yer aldı.

Dünyanın saygın derecelendirme kuruluşlarından olan Times Higher Education (THE), Asya Üniversiteleri için yapmış olduğu sıralama sonuçlarını açıkladı. Karabük Üniversitesi, Asya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında 251-300 arasında, Türkiye’den sıralamaya dahil olan 43 üniversite arasında ise 12’nci sırada yer aldı. Karabük Üniversitesi Türkiye’den sıralamaya giren devlet üniversiteleri arasında 7’nci sırada yer aldı. Üniversiteler temel misyonları – öğretim, araştırma, bilgi aktarımı ve uluslararası görünüm – açısından değerlendirildi.

THE Asya Üniversiteleri Sıralamasına bu yıl Türkiye’den 43 üniversite girdi. Listeye giren Türkiye üniversiteleri ve başarı sıralamaları şu şekilde:

En iyi Asya Üniversitesi tekrar Tsinghua University (Çin)

Asia University Rankings 2021 sıralamasında; Çin’den Tsinghua University birinci, yine Çin’den Peking University ikinci ve Singapur Ulusal Üniversitesi üçüncü oldu.

KAYNAK KARABÜK GÜNDEM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz