Ana Sayfa Gündem Keltepe Kayak Merkezin de Eksikler Gideriliyor

Keltepe Kayak Merkezin de Eksikler Gideriliyor

96
0

Vali Fuat Gürel, Karabük’ün 2 bin rakımlı en yüksek noktası olan ve Türkiye’nin 53. kayak merkezi olarak hizmete giren Keltepe Kayak Merkezinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Telesiyej ile Keltepe Kayak Merkezi Üst Günü Birlik Tesislerine çıkan Vali Gürel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sözlerine hafta sonu Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilekleri ileterek başlayan Vali Gürel, “Elazığ ve Malatya’da hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. İnşallah yaralar Devletimizin ve Milletimizin işbirliği ile hızlı bir şekilde yaralar sarılacak.”dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihalesi yapılarak 4 yıl içerisinde alt ve üst günübirlikler, kafeteryalar, telesiyej ve teleski yapılarak bitirildiğini ifade eden Gürel, “Şuan da 1200 metrelik bir pistimiz var, ortalama uzunlukta iyi bir pist. Önümüzdeki süreçte geliştirebilirsek daha yukarılara doğru geliştirmek niyetindeyiz. Onu da hedef olarak önümüze koyuyoruz. Batı Karadeniz Bölgesinde Zonguldak’ta ve Bartın’da böyle bir tesis yok. Kayak yapmakla uğraşan insanlar genellikle  alternatif yerlere gitmek isterler. Tabi ki, Ilgaz’a gidecekler, Kartalkaya ve diğer tesislere gidecekler ama artık Karabük’te de böyle bir kayak merkezi var, buraya da gelinecektir. Kayak merkezinin açıldığını duyanlar gelmeye de başladılar.” dedi.

Bölgenin “Orman denizi” olduğunu vurgulayan Gürel, “Bu görüntü başka kayak merkezlerinde var mı bilmiyorum. Ama burayı sadece bir kayak merkezi olarak düşünmüyoruz, önümüzdeki süreçte burayı doğa turizmi için kullanmayı düşünüyoruz. Özellikle yazın burayı faal kullanmak adına bir kısım projelerimiz var. İnşallah onları da hayata geçirirsek, buralar yazında muhtemelen daha uzun bir süre kullanılmış olacak. Sadece kayak merkezi değil, doğa turizmi olarak bu bölgeyi planlamış olacağız. Burası ve bağlantılı olan Yenice hattı, Eğriova Göletini entegre ederek birleştireceğiz.” diye konuştu.

Keltepe Kayak Merkezinin, bölgenin en önemli yatırımlarından biri olduğunu ifade eden Vali Gürel, “Şuanda günübirlik gelip burayı kullanmak isteyen herkesin ihtiyaçlarını giderecek bir altyapıya sahip. öncelikli olarak Karabüklüler, daha sonra bölgemizdeki diğer insanların buraya gelmesini arzu ediyoruz. Buyursunlar gelsinler, kullansınlar. Otelimiz yok ama Safranbolu ve diğer bölgelerimizde 3 bin 500 kişilik yatak kapasitemiz var. Günübirlik olarak burada kayak yapıp, konaklamak İçin de Safranbolu’daki otellerimizi kullanabilirler. Önümüzdeki süreç içerisinde inşallah buranın otel ihtiyacını da karşılamış olacağız. Burayı sadece Kayak Merkezi olarak kullanmak niyetinde değiliz. Yöremiz doğal güzellikleri ile ön planda olan bir yer. Önümüzdeki süreçte burayı doğa turizmi için de kullanmayı düşünüyoruz. Yenice’yi güzellikleri, Eğriova Göletini ve yöremizin diğer güzelliklerini birbiriyle entegre edip, doğa turizminde hak ettiği yere çıkarmaya çalışacağız. Böylece buradaki tesislerimizi 12 ay kullanmış olacağız. Hafta sonları için başlatmış olduğumuz servis aracı uygulamamızı sömestr tatili süresince hafta içi devam ettireceğiz. Daha önce belirlenen aynı güzergahlardan hareket edecek olan servis araçları saat 15.00 de Keltepe Kayak Merkezimizden dönüş yapacak.  Talep olması durumunda bu uygulamamızı okulların açıldığı dönemde de gelecek olan talepler doğrultusunda devam ettirmeyi  düşünüyoruz.” diye konuştu.

Bölgemizin en önemli yatırımlarından biri olan Keltepe Kayak Merkezinin fikir olarak ortaya çıkmasında, yapımında ve bu hale gelmesinde emeği geçen başta Devlet Büyüklerimiz olmak üzere, milletvekillerimize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve ekibine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve ekibine ve diğer katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Bölgemiz gerçekten önemli bir yatırımı kazanmış oldu, sahip çıkılmasını talep ediyoruz.”diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz