Ana Sayfa Gündem Mantar İçin Birinin Ayağı Kırıldı, 6 Kişi Ormanda Kayboldu

Mantar İçin Birinin Ayağı Kırıldı, 6 Kişi Ormanda Kayboldu

72
0

Karabük’te mantar toplamaya giden bir kişi, düşüp ayağını kırınca imdadına AFAD ekipleri yetişti.

Sarıçicek mevkinde mantar toplamaya çıkan A.Şen ormanlık alanda gezerken ayağı kırıldı. AFAD’a bildirilen olay sonrası yapılan müdahalede A.Şen sedyeye alınarak KBÜ Eğitim Araştırma hastanesine sevk edildi.

Konuyla ilgili AFAD tarafından verilen bilgide, “Sarıçiçek mevkinde mantar toplamaya gidip ayağı kırılan Altun Şen isimli Kadının hastaneye sevki sağlanmıştır.AFAD her daim halkımızın yanındadır” dendi.

Öte yandan Mantar toplamak için çıktığı dağda kaybolan 6 şahıs aynı gün bulundular

Karabük’ün Eflani ilçesinde mantar toplamaya çıkan 6 kişinin ormanda kaybolduğu ihbarı üzerine AFAD harekete geçti. Ormanda kaybolan 5 i kadın biri erkek 6 kişinin de Jandarma veAFAD ekiplerince bulunduğu belirtildi.

Mantar toplamanın belirli izinlere tabi olduğunun altını çizen yetkililer ise Vatandaşların bu kurallara uymadığı ondan öte çarşı pazarda gelişi güzel satıldığına dikkat çekiyorlar Son zamanlarda Mantar toplamak için ormanlara akın eden vatandaşların yaralanma ve kaybolma olayları sıklaştı. Yetkililer “Mantar toplama izni almak için, önce belediyenizin Avcılık ve Balıkçılık Bürosu’na gitmeli ve mantar toplama ruhsatı almak için başvurmalısınız. Miktarı ait olduğu bölgeye göre değişiklik gösteren bir ödeme yapılması istenecektir. Bu ödeme, mantarın fiili toplanmasına devam edebilmek için önce izlenmesi gereken lisansın ve bir kursun masraflarını karşılamak üzere bölgesel yeterlilik ASL’sine ödenir.” şeklinde bilgiler veriyorlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz