Ana Sayfa Gündem MÜLKİ İDARE AMİRLERİ KARARNAMESİ YAYINLANDI. SÜRPRİZLER VAR

MÜLKİ İDARE AMİRLERİ KARARNAMESİ YAYINLANDI. SÜRPRİZLER VAR

0

Mülki İdare amirleri kararnamesi yayınladı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı’nın 2020/362 sayılı kararına göre Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer Alanya Kaymakamlığına , Yenice Kaymakamı Muhammet Evlice Sivas Akıncılar Kaymakamlığına atanırken Aydın Didim Kaymakamı Mehmet Türköz Safranbolu Kaymakamlığına atandı.

SAFRANBOLU KAYMAKAMLIĞINA ATANAN MEHMET TÜRKÖZ KİMDİR

14 Eylül 1971 tarihinde Denizli’nin Çal ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli ilçesinde, Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Devlet Memurluğuna Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nde Bütçe Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Teftiş Kurulu’nda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı.

1998 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Denizli Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Uşak’nın Karahallı, Kütahya’nın Dumlupınar ve Konya’nın Güneysınır ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’nin Nothingham Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitimi alıp Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladı.

Giresun’un Güce Kaymakamlığı, Bitlis’in Hizan Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Balıkesir’in Kepsut Kaymakamlığı, Kastamonu’nun Tosya Kaymakamlığı ve Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile Didim Kaymakamlığı görevinde bulunan Mehmet Türköz, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak KARABÜK GÜNDEM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz