Ana Sayfa Gündem Öğrencilerden Vali Fuat Gürel’e 23 Nisan Ziyareti

Öğrencilerden Vali Fuat Gürel’e 23 Nisan Ziyareti

161
0

Vali Fuat Gürel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kayabaşı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerini makamında ağırladı.

Vali Fuat Gürel, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Kayabaşı İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Recep Börekci’nin hazır bulunduğu ziyarette 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Kayabaşı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Ecrin Çakır, Görkem Yegane, Gülay Naz Bıçakçı ve Siraç Sadık Yılmaz’a bıraktı. 

Bir süreliğine Makamını devrettiği öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve bir süre sohbet eden Vali Fuat Gürel, “Gönül isterdi ki Pandemi süreci olmasın, meydanlarda şenlik havasında bir bayram kutlayalım. TBMM’nin kuruluş yıldönümü olması manasında 23 Nisan çok önemli. Atatürk bu bayramı siz çocuklara armağan etmiş, sadece Türk çocuklarına değil bu bayramı tüm dünya çocuklarına armağan etmiş. Bu sene bayramımızı maalesef buruk kutluyoruz, inşallah önümüzdeki yılda hep beraber sokaklarda olacağız, okul bahçelerinde olacağız, meydanlarda olacağız, sizlerle beraber sokaklarda inşallah bayramlarımızı kutlamaya devam edeceğiz. Bugün burada makamı devralan çocuklarımız salgın sürecine dikkati çektiler, pandemi hepimizi etkiledi, bütün esnaflarımızı etkiledi. Şuanda maske takıyoruz, eskiden olsa maske takan birini gördüğümüz zaman şaşırırdık, şimdi ise maske takmayan birini gördüğümüz zaman ikaz etme gereksinimi duyuyoruz. Bütün dünyayı kasıp kavuran bir salgınla karşı karşıyayız, bunun sonucunda hayatını kaybeden insanlarımız oluyor, bu salgınla hepimiz elbirliği ile mücadele etmeliyiz. Bu süreçten ne kadar erken çıkabilirsek o kadar erken hayat normale dönecek. Özellikle vatandaşlarımızdan ricamız çocuklarımızın okullarına gidebilmesi, esnaflarımızın iş yerlerini açabilmesi için uymamız gerek kurallar var, bu kurallara birlikte uyabilirsek inşallah pandemiyi en az hasarla atlatabiliriz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Okulumuz yöneticileri başta olmak üzere siz gençlere teşekkür ediyorum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.”diye konuştu.

Ziyaretine gelerek kendisine çiçek takdim eden öğrencilere çeşitli hediyeler veren Vali Fuat Gürel, öğrencilerin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı. Ziyaret günün anısına toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz