Ana Sayfa Spor Okul Sporları Gençler-B Basketbol Grup müsabakaları başladı

Okul Sporları Gençler-B Basketbol Grup müsabakaları başladı

63
0

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği, Okul Sporları 2019-2020 yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Gençler-B Basketbol Grup müsabakaları, Yeni Mahalle Merkez Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış seremonisi ile start aldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması ile başlayanaçılış seremonisinde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin;” 2019-2020 Yılı Eğitim Öğretim Yılı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yapmış olduğu Okullar arası müsabakalara illerinde derece yapıp ilimize gelen bütün sporcularımızı kutluyorum. Bu başarılarınızı da devam ettirtip sizler sayesinde Türk Basketbolunu Uluslararası müsabakalarda temsil edip, dereceler alacağınıza inanıyoruz. Bizler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gençlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Müsabakalara katılan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Kürsüde konuşan Vali Gürel, “Sevgili gençler, sizlere destek vermek ve yanınızda olabilmek için kurum müdürlerimizle birlikte buradayız. Son yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız yaptıkları yatırımlarla sportif alt yapımızı güçlendirdiler. Siz gençlerin sporla daha fazla ilgilenmesini ve spor yapmaları ile ilgili çok güzel çalışmalar yapmaktalar. Özellikle her ilde sayıları üç, beş belki daha fazla kapalı spor salonu, yüzme havuzları, çok amaçlı salonlar ve açık spor tesisleri yapıldı ve hizmetinize sunuldu. Özellikle gençlerimizin dikkatini çeken onları farklı alanlara kaydıran bir kısım uyarıcılar ve kötü alışkanlıklar mevcut. Gençlerimizin sporla buluşmasını özellikle arzu ediyoruz. Gençlerimiz ne kadar spor yaparsa, ne kadar sporla ilgilenirse bir o kadar kötü alışkanlıklardan uzaklaşmış olurlar. Zamanımızın bir kısım hastalıkları var, hepimizde cep telefonu, bilgisayar, internet vb. sayabileceğimiz ve dikkatinizi dağıtan unsurlar var. Bunlardan ne kadar uzak durur, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetler ile uğraşırsanız bir o kadar kendinizi iyi yetiştirmiş olarak geleceğe hazırlamış olursunuz. Devletimiz bu manada şükürler olsun ki gençlerimizi yetiştirmek adına ne gerekiyorsa yapıyor. Öğretmenlerimize, Gençlik Spor Müdürlüklerimize, Milli Eğitim Müdürlüklerimize bu anlamda büyük görevler düşüyor. Öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve antrenörlerimiz öğrencilerimizi yetiştirmeye çalışıyorlar. Bugün de 4 gün sürecek bir turnuva için buradasınız. Ülkemizin 8 vilayetinden buraya gelen arkadaşlarımız, kardeşlerimiz var. İnşallah güzel bir şekilde maçlarınızı yapacaksınız, kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde birbirinizi üzmeden, birbirinize zarar vermeden maçlarını yapacaksınız. Burada asıl olan spor yapabilmek, tabii ki birileri kazanacak, birileri kaybedecek ama dediğim gibi önemli olan sizin spor yapabilmeniz, fiziki alt yapınızı geliştirebilmeniz. Biz inanıyoruz ki sizler kendinizi iyi yetiştirirseniz öğretmenlerinizin ve antrenörlerinizin öğütleri doğrultusunda kendinizi yetiştirirseniz dünyada kazanamayacağınız müsabaka yok. Dünyadaki tüm ödülleri alacak altyapınız mevcut ve siz Türk gençliği olarak bunu yapacak kapasitedesiniz. İnşallah bizler sizlerin başarıları ile öğüneceğiz, bunların haberlerini duymuş olacağız. Turnuvanın hayırlı olmasını diliyorum, kazasız belasız iyi bir şekilde sonuçlanmasını arzu ediyorum. Döndüğünüzde ilinize, ailenize ve okulunuzdaki arkadaşlarınıza selamlarımızı götürün, hepinize başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.”diye konuştu.

03-06 Şubat 2020 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilecek basketbol grup müsabakalarında; Karabük, Kastamonu, Çorum, Zonguldak, Yozgat, Ankara, İstanbul ve Kocaeli erkek ve kız basketbol takımları mücadele edecek.

Açılış Seremonisine Vali Fuat Gürel’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, kurum müdürleri, sporcular, teknik heyet ve vatandaşlar katıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz