Ana Sayfa Gündem Ovacık’a Kurulması Planlanan Taş Ocağı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Ovacık’a Kurulması Planlanan Taş Ocağı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

105
0

Vali Fuat Gürel Başkanlığında, İl Özel idaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve İl Genel Meclis üyelerinin katılımı ile İl Özel İdaresi tarafından Ovacık ilçemize bağlı köy yollarında kullanılmak üzere kurulması planlanan taş ocağı hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kurulması planlanan taş ocağının süreci ve alınacak tedbirlerle ilgili İl Özel İdaresi yetkililerince vatandaşlara bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda, vatandaşların malzeme ocağı hakkındaki kaygılarını dinleyen Vali Gürel ve beraberindekiler her türlü kontrolün sağlanacağını dile getirerek, vatandaşlarımıza süreç hakkında bilgiler verdi.

Vali Gürel, açılması düşünülen malzeme ocağının Hatipoğlu Göletine zararının olmayacağını, bununla ilgili kurumların görüşlerinin alındığını, zaten böyle bir ihtimal olursa buna başta kendilerinin müsaade etmeyeceklerini ifade eden Vali Fuat Gürel, çevreye zarar verilmemesi ile ilgili her türlü tedbirin alınacağını ancak yine de vatandaşlarımızın dile getirdikleri kaygıları not aldıklarını, bu kaygıları ile ilgili tüm değerlendirmeleri yapacaklarını ifade ederek Kışla Köyünden ayrıldılar.

Bilgilendirme toplantısına Vali Fuat Gürel’in yanı sıra Ovacık Kaymakam V. Osman Kurt, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Genel Meclis üyeleri ve kurum müdürlerimiz katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz