Ana Sayfa Gündem ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI BURSA’DA GREV BAŞLATTI

ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI BURSA’DA GREV BAŞLATTI

158
0

Özçelik İş sendikasının Bursa’da örgütlü olduğu MASTAŞ işyerinde grevin 9. gününü geride bırakırken, fabrika önünde açıklama yapan sendikanın Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel, grevin 9. gününde MASTAŞ’taki üyeleri ile kol kola dimdik ayaktayız, haklarımızı koruyuncaya ve alıncaya kadarda buradayız mesajı verdi

Özçelik İş Genel Başkan Yardımcısı Akyel, burada yaptığı konuşmada, “Bir elinde geleceği bir elinde mücadele bayrağını tutan, hayata, ailesine ve ülkesine bir şeyler katmak için savaşan, emeğin alın terinin yanında duran, mücadele ateşini yakan, Alın terinin, emeğin, işçilik onurunun yılmaz savunucuları hakkın, hukukun, demokrasinin, inancın kalesi MASTAŞ yiğitleri hepinize selam olsun. MASTAŞ işçisinin haklı mücadelesi kutlu olsun. Yolumuz açık, Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

İşçilerrin tek yumruk tek yürek hareketi dikkatleri çekerken MASTAŞ grevinin 10.günü de geçildi.

Öte yandan sendika Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte , Bursa’da faaliyet gösteren MASTAŞ’ta devam eden grev dolayısıyla, fabrika önünde bir miting gerçekleştirdi.

Mitinge Genel Başkan Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreter Hicret Bozoklu, Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı ve Hak-İş Bursa İl Başkanı Mustafa Yavuz, Bursa Şube Başkanı Mustafa Çölcü,  Marmara Bölgesinde bulunan Şubelerin başkan ve yöneticileri, Türk Metal ve Birleşik Metal Sendikası yetkilileri ile MASTAŞ işçisi katıldı.

‘İşte Başkan, İşte Sendika’ sloganlarıyla ve meşalelerle karşılanan sendika yöneticileri mitingde, grevin hayırlı olmasını dilediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz