Ana Sayfa Gündem Özel İdare 44 Köy Yolu Kapalı

Özel İdare 44 Köy Yolu Kapalı

82
0

İl genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarında, il özel idare ekipleri kapalı köy yolu sayısnın 44 olduğunu duyurdu

Ekiplerin karla mücadelede gerçekleştirmiş olduğu etkili çalışma neticesinde bu sabah itibarıyla kapalı köy yolu sayısının 44’e düştüğünü belirten Genel Sekreter Mehmet Uzun, cumartesi gecesi itibari ile İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle pazar sabahından bu saate kadar geçen sürede 151 köy yolunun 1010 km’sinin ulaşıma açıldığını söyledi.

Karla mücadele de yapılan çalışmalar ile ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Genel Sekreter uzun; “ İlimiz merkez ve ilçelerinde 2 gündür etkili olan kar yağışında ekiplerimiz gece geç saatlere kadar yoğun bir çalışma gerçekleştirdiler ve çalışmalar halen devam ediyor. Kar yağışı yüksek kesimlerde bir yandan devam ettiği için çalışma yaptığımız yolları tekrardan açıyoruz.

Şuan Merkez İlçede 2,

Eflani İlçesinde 10,

Eskipazar İlçesinde 8,

Ovacık İlçesinde 8,

Safranbolu İlçesinde 7,

Yenice İlçesinde 9,

Olmak üzere toplamda 44

Köy yolumuz kapalı gözüküyor; ama bugünde bir sıkıntı olmazsa bu yollarımızı da inşallah ulaşıma açacağız” diye konuştu.

Yola çıkacak araç sürücülerini de uyaran Genel Sekreterimiz Uzun, “Kar lastiği bulunmayan vatandaşlarımız araçlarında mutlaka çeki halatı ve zincir bulundursunlar” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz