Ana Sayfa Gündem PARAVAN OPERASYONUNDA KARABÜK’TEN 2 KİŞİ GÖZALTINDA

PARAVAN OPERASYONUNDA KARABÜK’TEN 2 KİŞİ GÖZALTINDA

0

Karabük’te ve 47 ilde gerçekleşen mali suçlara yönelik “Paravan” operasyonunda 237 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonun Karabük ayağında 2 kişi gözaltında.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya ağından yaptığı ilk duyuruda, yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve devleti milyonlarca lira zarara uğratan mali suç örgütlerine yönelik il cumhuriyet başsavcılıkları talimatıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde “Paravan” adı verilen operasyonun ilk ayağında 237 kişi gözaltına alındı

Bakanlıktan yapılan açıklamada 6 aydır yürüttükleri planlı çalışmalar neticesinde, 490 şüphelinin “nitelikli dolandırıcılık”, “resmi ve özel belgede sahtecilik”, “parada sahtecilik”, “ihaleye fesat karıştırma”, “vergi usul kanununa muhalefet”, “sınav usulsüzlükleri” ve “tefecilik (klasik ve pos tefeciliği)” suçlarını işledikleri takiple tespit edildi.

Karabük’ün de dahil olduğu 47 ilde eş zamanlı operasyonda 2 si Karabük’ten toplamda 237 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, 3 şarjör, 102 fişek, 9 farklı kişi adına düzenlenmiş engelli sağlık raporu, çok sayıda sahte olduğu değerlendirilen altın ve ziynet eşyası ile çeşitli dokümanlar ele geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabındaki açıklamasında, 490 şüpheliden 237’sinin gözaltına alındığı operasyonun devam ettiğini bildirerek, “Devletimizin ve milletimizin menfaatleri önceliğimizdir. Operasyonda görev alan bütün kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz