Ana Sayfa Gündem Safran Zirvesine Vali,Kaymakam,Belediye Başkanı Katıldı

Safran Zirvesine Vali,Kaymakam,Belediye Başkanı Katıldı

56
0

Safranbolu’ya adını veren mucizevi bitki safranın üretimini yapan üreticilerle, Karabük Valisi Fuat Gürel başkanlığında Tarihi Çarşı’da hizmet veren bir konakta düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya gelindi.

Programa Karabük Valisi Fuat Gürel’in yanı sıra Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık, Safranbolu İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Emrah Aydın, İlçe Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Mehmet Emre, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı ve İş İnsanı Şefik Yılmaz Dizdar ile safran üreticileri katıldı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, üreticilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyerek, safranın ilçede sadece bir tarım ürünü olmadığını, turizmi de canlandırdığını söyledi. Safranın ilçeye adını verdiğine dikkat çeken Vali Gürel, safran üretimini her yıl artıracaklarını kaydederken, üreticilere de emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Program sonunda safran üretimine yaptıkları önemli katkılardan dolayı Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz ve Belediye Başkanı Elif Köse ile safran üreticilerine teşekkür belgesi takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz