Ana Sayfa Gündem Safranbolu Belediyesi yarım asır sonra “sıfır” otobüslerle halka hizmet verecek

Safranbolu Belediyesi yarım asır sonra “sıfır” otobüslerle halka hizmet verecek

76
0

Safranbolu Belediyesi, 50 yıl üzerine 7 adet “sıfır” otobüsü bünyesine katıyor. Yaklaşık 4 Milyon TL yatırım ile Safranbolu’nun dar sokaklarına uygun yapısı nedeniyle seçilen 8 metrelik, 6 adet kısa otobüs satın alıyor, bir otobüs ise hibe olarak filoya katılacak.

Euro 6 Emisyon standartlarına uygun, çevreye ve iklime daha uyumlu otobüsler, engelli vatandaşların kullanımına göre tasarlanmış, klimalı araçlar olarak biliniyor. Yakıt harcamasında yüksek tasarruf sağlayan ve manevra kabiliyeti yüksek 8 metrelik “kısa” otobüsler Safranbolu’nun dar sokaklarında hem trafik kazalarının önlenmesine hem de şehrin yapısının korunmasına yardımcı olacak.

Safranbolu Belediyesi filosuna yaklaşık 4 Milyon TL yatırımla katılacak 2020 model 6 otobüs ve aynı marka-model bir otobüs; Covid-19 paketi sürücü kabini içeriyor. Ergonomisi ve uygun rakamları nedeniyle DMO (Devlet Malzeme Ofisi)’nden alınacak araçların 10 yıl boyunca yedek parçada indirimi ve belediye personeline ücretsiz “verimli” sürüş eğitimi taahhüdü bulunuyor.

Belediye Başkanı Elif Köse; “Çok uzun yıllar sonra; ikinci el olmayan, belediye yatırımıyla son model ve sıfır belediye otobüslerini alan yönetim olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Filoya katılacak 7 yeni araç, başta engel sahibi olmak üzere tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, Safranbolu sokaklarına uyumla çalışacak ve çevreye, iklime zarar vermeden halkımıza uzun yıllar hizmet edecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz