Ana Sayfa Gündem Safranbolu Belediyesinden Sürece Tam Destek

Safranbolu Belediyesinden Sürece Tam Destek

69
0

Safranbolu Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonları evde kalan Safranbolulular için geçen hafta başlattığı canlı yayın programları geniş kitlelere ulaştı. 12 Aralık Cumartesi 20.30’da Belediye Başkanı Elif Köse’nin Instagram üzerinden 2’incisini gerçekleştirdiği canlı yayın konuğu Psikolojik Danışman Prof. Dr. Bilge Uzun oldu. Canlı yayında izleyicilere de soru sorularak, doğru cevap veren ilk 5 kişiye Prof. Dr. Bilge Uzun’un kitabı hediye edildi. 7 bin 500 kişiye ulaşan video konferansında, Başkan Köse Konuğuna Safranbolu için sorular sordu.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği projelerle hizmet ağını genişleten Safranbolu Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Basın birimi ile yürüttüğü dijital etkinlikler vatandaşlardan tam not aldı. Başkan Köse’nin her hafta alanında uzman bir konuğu ağırladığı video konferansında bu haftaki konuğu ile Pandeminin kişiler üzerindeki psikolojik etkileri ve bu süreçte neler yapılabileceği konuşuldu. Vatandaşın da dahil edildiği programda izleyicilere soru sorularak, doğru cevap veren ilk 5 kişiye Prof. Dr. Bilge Uzun’un “En Uzun Yollar Tek Adımla Başlar” adlı kitabı hediye edildi.

Sosyal hayatı devam ettirmek için, kesintisiz hizmet fikriyle değişen şartlara uygun olarak etkinliklerin ve hizmetlerin formatını değiştirdiklerini ifade eden Başkan Köse, salgının psikolojik etkilerinin konuşulduğu canlı yayının vatandaşa destek olacağını düşündüklerini kaydederek şu ifadelere yer verdi’’ Hafta sonları evlerimizde kalarak salgın bulaşını azaltmak için sürece destek veriyoruz. Bu kısıtlamaların özellikle aile içi çatışmalara sebebiyet verdiğini gözlemleyerek bu haftaki konuğumuzu bu doğrultuda seçtik. Konuğumuzla bu sürecin etkileri hakkında konuşarak vatandaşlarımızdan da sorular aldık’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz