Ana Sayfa Gündem Safranbolu Belediye’sinin 120 Tonluk Taş Duvar Çalışması

Safranbolu Belediye’sinin 120 Tonluk Taş Duvar Çalışması

106
0

Safranbolu Belediyesi, mevsimin yağışsız geçmesini değerlendirerek kent genelinde yol yapım ve kaldırım yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Asfalt Şantiye amirliği ekipleri, Esentepe Mahallesi Çiftlik Caddesinde taş duvar örme çalışması başlattı. Örülmeye başlanan duvarın 100 metre uzunluğunda ve yaklaşık 1 metre yüksekliğinde olacağı belirtildi. Heyelan ve diğer risklere karşı can ve mal kaybının önüne geçmek için 120 ton taş kullanılacak duvarın en kısa sürede tamamlanacağı kaydedildi.

Safranbolu’nun çeşitli Mahallerinde bozulan yolları yenileyen ekipler, 15 Temmuz Mahallesi, Barış Mahallesi ve Bağlarbaşı Mahallesinde, kaldırım, yama ve asfalt serme çalışmalarını sürdürüyor.

Kesintisiz trafik akışını sağlamak ve araç sürüş konforunu aksatmamak için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, tüm saha çalışanlarının yağışsız havayı değerlendirdiğini belirterek şu sözlere yer verdi’’ Yeni yıla girmeden önce 2020 yılı hedeflerimizi yakalamış durumdayız. Safranbolu’nun tüm ana arterleri ve ara sokaklarında planladığımız çalışmaların sonuna geldik. Yeni yılda da tüm alanlarda vatandaşlarımıza kaliteli hizmetler sunmak için iş takvimimizi oluşturacağız’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz