Ana Sayfa Ekonomi Safranbolu EMİTT 2020’ye Damgasını Vurdu

Safranbolu EMİTT 2020’ye Damgasını Vurdu

211
0

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen dünyanın en büyük 4 turizm fuarından birisi olan EMITT 2020’ye Safranbolu Belediyesi kurduğu stantla damga vurdu. Safranbolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra şehre değer katacak yatırımlar ve çeşitli argümanların yer aldığı standı ile yoğun ilgi gördü.

Safranbolu Belediyesi,  Karabük Valiliği önderliğinde, ilçenin turizm potansiyeli, tarihi ve kültürel mirasını ulusal ve uluslararası platformda en iyi şekilde tanıtmak amacıyla EMITT fuarına katıldı. Dünyanın ve Türkiye’nin farklı noktalarından fuarı gezmek için gelen binlerce ziyaretçinin buluşma noktası olan fuarda kadim korumanın başkenti unvanına sahip Safranbolu başta olmak üzere bölgenin tarihi ve kültürel değerleri ile Safranbolu Belediyesinin faaliyetleri anlatıldı.

Fuara katılan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse standı ziyaret eden vatandaşlarla birebir ilgilenirken,  belediyenin yatırımları ile kültürel ve turizm faaliyetleri hakkında da ziyaretçilere bilgi verdi.

Başkan Köse yaptığı açıklamada; “Emanetçisi olmakla gurur duyduğumuz Safranbolu’muzu burada temsil etmenin mutluluğunu yaşadık. Ülkemizin parlayan yıldızı olan Safranbolu’yu her platformda tanıtmak, hem ulusal hem de uluslararası alanda bilinirliğini arttırmak için gayret ediyoruz. EMITT gibi dünyaca tanınan bir fuar da yaptığımız çalışmaların tanıtılmasına vesile oluyor” dedi.

Fuarda emeği geçen herkese teşekkür eden Köse; “Güzel ve verimli bir fuar dönemini tamamladık. Burada standımızı ziyaret eden Devlet erkanından, turizmcilere,  yerli, yabancı tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Dünya Mirası Safranbolu’muzun turizm potansiyelini arttırmak, tanıtımına katkı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz