Ana Sayfa Gündem SAFRANBOLU İTFAİYE EKİPLERİNDEN YANGINA MÜDAHALE EĞİTİMİ

SAFRANBOLU İTFAİYE EKİPLERİNDEN YANGINA MÜDAHALE EĞİTİMİ

77
0

Safranbolu Belediyesi İtfaiye ekiplerince İtfaiye araçlarının girmekte zorlandığı dar ve merdivenli sokaklara olası yangınlara müdahale etmek amacıyla kritik noktalara konulan “Yangın Dolapları”nın nasıl kullanılacağına dair vatandaşa, esnafa eğitim veriliyor.

Safranbolu Belediyesi tarafından itfaiye ekiplerinin olay yerine intikaline kadar destek amacıyla yerleştirilen 8 yangın dolabı ile yangın anında zaman kazanmak için nasıl müdahale edileceği hakkında çevre esnafa ve otel çalışanlarına bilgi verildi. Her dolabın bulunduğu lokasyondaki vatandaşlarımıza ve esnafımıza ilgili eğitimin belli periyotlarda verilmeye devam edileceği açıklanırken özellikle yaz aylarında artan yangın riskini minimuma indirmek isteniyor.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, olası bir yangın durumunda hayati önem taşıyan yangın ekipmanları ve tedbirler ile ilgili ciddi çalışmalar yapılacağı, şehrin dokusunu oluşturan ahşap ağırlıklı mimarinin korunması için her türlü afete karşı hazırlıklı olacak şekilde yapılandırdıklarını ifade ederek bir notta mangal piknik yapanlara ileterek ‘aman dikkat’ uyarısında bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz