Ana Sayfa Gündem Safranbolu’da Cumhuriyet Coşkusu

Safranbolu’da Cumhuriyet Coşkusu

81
0

Korumanın Başkenti Safranbolu’da, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün Safranbolu Kaymakamlığının düzenlediği etkinliklerle başladı.

Kanuni Ortaokulu önünde buluşan Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanı J.Kd.Alb. Hasan Başkök, Belediye Başkanı Elif Köse, resmi kurum ve kuruluşların müdür ve yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcıları, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler; Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’na Cumhuriyet Yürüyüşü yaptı.

Kutlama programı, Atatürk anıtında çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile sona erdi.

Yarınki program ise ilçe protokolünün Kaymakamlık makamında bayramlaşması ile başlayarak, saat 10.00’da Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’ndaki kutlamalarla devam edecek.

Safranbolu Belediyesi’nin organizesinde saat 18.00’de Sunal Tülbentçi Öğretmenevi önünde buluşacak Cumhuriyet Korteji, 18.30’da Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda olacak. Buradaki program, Atatürk anıtında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla tamamlanacak.

Kutlamalar saat 19.30’da TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Mine Geçili yönetimindeki Üsküdar Vuslat Türk Müziği Topluluğu ve Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu konserleri ile Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Safranbolu Belediyesi tarafından, Leyla Dizdar Kültür Merkezi’ne gitmek isteyen vatandaşlar için Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’ndan servis kaldırılacağı duyuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz